آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۵
خودرو
۱۶

رویداد

راهکار وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

ایرنا : وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ساخت قطعات در داخل که رشد تولید و کاهش قیمت خودرو را به دنبال خواهد داشت در دستور کار قرار دارد و در یکی، دو ماه گذشته تولید خودرو افزایش یافته و تلاش می شود این روند ادامه یابد و در نتیجه بر بازار خودرو تاثیربگذارد.

رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره افزایش قیمت خودرو با توجه به رشد تولید، گفت: این افزایش تولید به دلیل تامین نقدینگی نبود و خودروسازان برنامه های متنوعی را اجرا کردند.وی افزود: خودروسازان ساخت قطعات در داخل را جدی گرفتند که این اقدام بر قیمت تمام شده موثر است و قیمت خودرو را کاهش می دهد و علاوه بر آن در بحث مدیریت و اصلاح ساختاری نیز اقدام های قابل توجهی انجام دادند که هر کدام در جای خود قابل تقدیر است.وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهد خودروسازان از بهمن ماه پارسال تا کنون افزایش قیمت کارخانه ای نداشتند و نوسان بازار خودرو بیشتر متاثر از اتفاق های اخیر بوده که افزایش تولید یکی از راه های مقابله با آن است و در یکی، دو ماه قبل به این وضعیت رسیدیم.وی تاکید کرد: تلاش می شود روند افزایش تولید خودرو ادامه یابد و با توجه به رشد تقاضای خرید خودرو در پایان سال، خودروسازان موظفند تمهیداتی در این زمینه بیندیشند.

نقدینگی سرگردان در خودروسازی

فارس : عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه باید از تجربه پتروپالایشگاه برای توسعه صنعت خودرو استفاده کنیم، گفت: می توانیم با جهت دهی به نقدینگی موجود، پول سرگردان را در صنعت خودرو به کار بگیریم.سیدجواد حسینی کیا درباره پیش فروش خودروهای یورو 4 از سوی خودروسازان برای تحویل در سال 99 با توجه به عدم تایید سازمان استاندارد در این باره گفت: باید وزارت صنعت و معدن تاکیدات لازم را به خودروسازان مبنی بر جمع آوری خطوط تولید خودروهای یورو 4 داشته باشد.

وی افزود: سازمان استاندارد و سازمان محیط زیست هم باید اولتیماتوم جدی به خودروسازان بدهد این در حالی است که از ماه ها و سال قبل زمانی را برای جمع آوری خطوط تولید خودروهای یورو 4 مبنی بر عدم شماره گذاری آنها در سال 99 اعلام کرده بود. عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: وقتی دو هزار و 200 میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم است و بخشی از آنها به بازار خودرو سوق پیدا کرده خودرو را به کالایی سرمایه ای مبدل کرده است. ضمن اینکه دولت هم نتوانسته نقدینگی را در کشور مدیریت کند و ضربه ای که صنعت خودرو از این قضیه می خورد به دلیل جولان دلالان با حجم زیاد نقدینگی در این بخش است. وی گفت: باید با استفاده از جهت دهی و نقدینگی موجود در کشور، پول سرگردان را در صنعت خودرو به کار بگیریم. حسینی کیا افزود: همان طور که بحث ساخت و ساز پتروپالایشگاه ها در کشور جدی شده و پیشنهادهای جذابی نیز برای سرمایه گذاری مردم در آن در نظر گرفته شده است باید تلاش کنیم تا نقدینگی موجود در کشور را به سمت سرمایه گذاری در صنعت خودرو و همچنین افزایش ظرفیت و پتانسیل موجود سوق دهیم البته با این کار دست دلالان را هم قطع خواهیم کرد.

فروش قسطی 3 محصول ایران خودرو

تسنیم : فروش اعتباری ایران خودرو از ساعت 11صبح دیروز آغاز شد و امروز نیز ادامه دارد. روز گذشته پارس TU5 عرضه شد و امروز نیز علاوه بر عرضه پژو پارس TU5، پژو 405SLX نیز عرضه می شود. قیمت پژو پارس TU5 در این طرح فروش 847 میلیون و 184 هزار ریال در نظر گرفته شده است. متقاضیان این خودرو باید 764 میلیون و 200 هزار ریال به عنوان پیش پرداخت به حساب این خودروساز واریز کنند.

الباقی مبلغ طی دو فقره چک به مبلغ 51 میلیون و 910 هزار ریال به تاریخ های 30 تیر ماه 99 و همچنین 30 دی ماه سال آینده از سوی خریداران در وجه ایران خودرو صادر می شود. همچنین قیمت پژو 405SLX در این طرح فروش اعتباری 679 میلیون و 984 هزار ریال در نظر گرفته شده است. از این مبلغ 613 میلیون و 300 هزار ریال به عنوان پیش پرداخت و الباقی مبلغ طی دو فقره چک به تاریخ های ذکر شده، هر یک به مبلغ 51 میلیون و 450 هزار ریال باید از سوی متقاضیان در اختیار ایران خودرو قرار گیرد.ایران خودرو موعد تحویل 30روزه را برای این خودروها در نظر گرفته است. در این طرح با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو،شرکت ایران خودرو فیلترها را مطابق شرط و شروط مندرج در قرارداد قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف 20 روز مسترد خواهد شد.

علاوه بر این دریافت کد کاربری و کلمه عبور قبل از ثبت نام در سایت فروش اینترنتی از الزامات ثبت نام است لذا بدیهی است در صورت عدم دریافت کد کاربری و کلمه عبور،امکان ثبت نام میسر نخواهد بود.کلیه مشتریانی که در 18 ماه گذشته نسبت به ثبت نام خودرو اقدام نموده اند یا در این مدت خودرو تحویل گرفته اند قادر به ثبت نام در این بخشنامه نیستند. بدیهی است هر ثبت نام مغایر با شرایط این بخشنامه، از سوی شرکت یک طرفه ابطال خواهد شد.