آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۹۶۸۶
سیاسی
۲

خبر

رهبر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد کنگره دوهزار شهید استان بوشهر: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسل های پی درپی شود

مقام معظم رهبری در دیدار اعضای ستاد کنگره دو هزار شهید استان بوشهر فرمودند: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسل های پی در پی شود.

به گزارش مهر، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد کنگره دو هزار شهید استان بوشهر که در تاریخ 23 دی 98 برگزار شده بود، صبح دیروز در محل این همایش منتشر شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، استان بوشهر را منطقه ای حساس و سرشار از افتخارات نظامی خواندند و افزودند: بوشهر تا سال های طولانی از حضور استعمارگران در این منطقه، در معرض تهدید دشمنان ایران بود اما با هدایت عالمان دینی و فداکاری شهیدان عالی مقامی همچون رئیسعلی دلواری با قدرت در مقابل این تهاجم ها ایستاد.

رهبر انقلاب اسلامی برخاستن شهیدان نام آوری همچون دلواری، مهدوی، عاشوری و گنجی از بوشهر را نشان دهنده عمق فهم انقلابی و جهادی از اسلام در این منطقه و تکرار این حقیقت در نسل های مختلف دانستند و گفتند: کاری کنید که یاد این شهیدان و شخصیت های برجسته در ذهن نسل های جدید ماندگار شود.

ایشان با اشاره به دلاوری های شخصیت مجاهد و مدافع حریم کشور یعنی رئیسعلی دلواری در مبارزه با انگلیسی های متجاوز و همچنین ظرفیت بالای الگوسازی از شخصیتی مانند نادر مهدوی در تراز یک چهره مبارز بین المللی، تاکید کردند: متاسفانه بعضا حتی اسم این شخصیت های برجسته برای نسل جدید ناآشنا است در حالی که دستگاه های تبلیغاتی باید فکر جهاد را با شاخص کردن چهره های بزرگ جهادی گسترش دهند و عمق ببخشند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر لزوم فراگیر کردن این احساس واقعی که تنها راه نجات، ادامه دادن راه شهیدان است، افزودند: کشوری برخوردار از انرژی، معادن، امکانات گوناگون و با جایگاه حساس جغرافیایی، تنوع اقلیمی و جمعیت 80 میلیونی مانند ایران که مورد طمع قدرت ها است، باید بتواند با کار و جهاد خود را اداره کند تا عزت آن لگدکوب نشود، البته امروز به برکت انقلاب اسلامی، ملت ایران ایستاده است اما باید روحیه جهاد و مقاومت به گونه ای نهادینه شود که راه قطعی نسل های پی در پی قرار گیرد.

انتصاب نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج

حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی حجت الاسلام سیدنصیر حسینی را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج منصوب کردند.

به گزارش فارس، حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی حجت الاسلام سیدنصیر حسینی را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام سیدنصیر حسینی دامت افاضاته

اکنون که جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای ملک حسینی دام بقائه از نمایندگی ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد استعفا نموده اند جنابعالی را به نمایندگی خود در آن استان و امامت جمعه یاسوج منصوب می کنم.

ارزش های دینی و انقلابی اقوام غیور و پاک سرشت آن استان و خدمات آنان به نهضت اسلامی از دوران پیش از پیروزی انقلاب و سپس حضور آنان در صحنه های حساس انقلابی و اجتماعی و سیاسی در همه دوران پس از انقلاب فراموش نشدنی است. توصیه موکد اینجانب حضور مردمی و ارتباط صمیمی جنابعالی با همه قشرهای مردم و رابطه گرم و پدرانه با جوانان و نونهالان آن منطقه است. تبیین و هدایت دینی و سیاسی در خطبه های بلیغ نمازجمعه توصیه ی دیگر اینجانب است.

لازم می دانم از خدمات و زحمات جناب آقای ملک حسینی و نیز جناب حجت الاسلام حسینی امام جمعه پیشین یاسوج تشکر کنم.

والسلام علیکم و رحمهالله

سیدعلی خامنه ای

24 دی 1398