آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۳
ورزشی
۹

مسئولان ورزش اعلام کنند، تضمین کتبی ایران به IOC چه بود!

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که تضمین کتبی ایران برای رعایت منشور المپیک باعث عدم محرومیت این کشور از طرف کمیته بین المللی المپیک شده است.

Insidethegames روز گذشته به نقل از توماس باخ اعلام کرد، کمیته بین المللی المپیک، ورزش ایران را محروم نکرده چون کمیته ملی المپیک ایران نامه کتبی داده که سیاست های تبعیض گونه را در رقابت های ورزشی پایان خواهد داد.باخ اعلام کرده است که این نامه که از طرف کمیته ملی المپیک ایران به IOC ارسال شده، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران آن را امضا کرده اند.  ایران هم چنین در ماه می 2019 نیز نامه مشابهی را به فدراسیون جهانی جودو و کمیته بین المللی المپیک ارسال کرده بود.رئیس کمیته بین المللی المپیک هم چنین با اشاره به موضوع سعید ملایی و تعلیق جودوی ایران نیز گفت: «ما از فدراسیون جهانی جودو درخواست کردیم تا بیشتر درباره این موضوع با ما مکاتبه کند تا مشخص شود چه اتفاقاتی رخ داده و آیا کمیته ملی المپیک ایران در آن نقش داشته است یا خیر؟».

وی ادامه داد: «ما این درخواست را به فدراسیون جهانی جودو ارسال کرده ایم و آنها در این لحظه درباره چگونگی اقدام و اینکه آیا این اطمینان و شواهد و مدارک کافی است یا آیا به شواهد بیشتری احتیاج دارند بحث می کنند. این در همکاری نزدیک با کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون جهانی جودو اتفاق می افتد. به عبارت دیگر این روال در حال انجام است. هنوز هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است». انتظار می رود مسئولان ورزش ایران شفاف اعلام کنند که آیا این تعهد ارتباطی به عدم تقابل ورزشکاران ایرانی با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس دارد یا خیر.