آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۳
ورزشی
۹

دلایل حذف سهمیه های کسب شده پارالمپیک

سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک توکیو با اشاره به حذف حدود نیمی از سهمیه های کسب شده گفت: طبق سیاست های از پیش تعیین شده این اقدام را انجام و موضوع را به فدراسیون‎ها اطلاع داده ایم.

ورزشکاران ایران برای دوره پیش روی بازی های پارالمپیک تا به امروز موفق به کسب 73 سهمیه شده اند اما از مجموع این تعداد سهمیه، 34 سهمیه فاقد شرایط لازم برای اعزام به توکیو تشخیص داده شده و به همین دلیل از فهرست پارالمپین های ایران حذف شده اند.

این موضوعی است که دیروز خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان «حذف 34 سهمیه ورزش ایران برای بازی های پارالمپیک» به آن پرداخت. در همین رابطه هادی رضایی سرپرست کاروان اعزامی به پارالمپیک توکیو ضمن تایید موضوع توضیحاتی را ارائه کرد.وی گفت: پیش از این بارها اعلام کرده بودیم که کسب سهمیه اولین گام برای حضور در پارالمپیک توکیو به حساب می آید اما ملاک قطعی برای اعزام نخواهد بود چراکه سیاست کمیته ملی پارالمپیک کیفی گرایی است و بر اساس این سیاست اعزام ها انجام خواهد شد.

رضایی با اشاره به آنچه ملاک مورد نظر برای ارزیابی ورزشکاران و تیم ها جهت اعزام به پارالمپیک توکیو است، خاطرنشان کرد: ورزشکاران و تیم هایی واجد شرایط برای اعزام تشخیص داده می شوند که در یکی از چهار گروه موردنظر باشند. گروه اول ورزشکاران شانس کسب مدال طلا در پارالمپیک توکیو هستند. گروه دوم به ورزشکاران شانس مدال نقره و برنز اختصاص داده شده است. دیگر ورزشکارانی که پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارند هم در گروه چهارم جای گرفته اند.