آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۵۶۴
جامعه
۱۳
محیط زیست

مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران: احتمالا گوگرد منشا بوی نامطبوع تهران است

انتشار بوی نامطبوع و آلودگی صوتی در برخی مناطق تهران بار دیگر سلامتی شهروندان را به خطر انداخت.مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در خصوص انتشار بوی نامطبوع دیروز تهران گفت: احتمالا گوگرد منشا این بوی نامطبوع است.

شینا انصاری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اخذ گزارش هایی در خصوص انتشار دوباره بوی نامطبوع در برخی مناطق تهران گفت: خوشبختانه دستگاه های پایش گازها در اختیار ما قرار گرفته است. بر همین اساس دیروز و پس از اخذ گزارش های انتشار بوی نامطبوع دو تیم در مناطق 6 و 7 مشغول نمونه برداری شدند البته این نمونه برداری ها در مناطق مختلف امروز انجام خواهد شد تا بتوانیم به نتیجه قطعی در خصوص کانون و منشا این بوی نامطبوع برسیم.

او تاکید کرد: احتمالا منشا این بوی نامطبوع گوگرد است اما پس از نمونه برداری ها و بررسی های لازم نتیجه به مردم اعلام خواهد شد. علاوه بر بوی نامطبوع تهران، وضعیت آلودگی صوتی نیز در 13 نقطه تهران خطرناک گزارش شده است. بر اساس اطلاعات ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، در 13 نقطه، آلودگی صوتی در مرحله خطرناک قرار دارد. به گزارش مهر، بر اساس اطلاعات منتشر شده از ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، آلودگی صوتی در 15 نقطه در مرحله خطرناک قرار دارد که نسبت به روز گذشته آلودگی صوتی کاهش یافته است. ایستگاه های میدان نماز، خراسان، افسریه، نیروی هوایی، بعثت، منطقه 18، الغدیر، نواب صفوی، حکیم، شهید گمنام، تهرانسر، ستاد بحران 12 و آذری ایستگاه هایی هستند که شاخص آنها بالای 70 و خطرناک است. همچنین 11 نقطه دارای شاخص آزاردهنده و 5 نقطه نامناسب برای کودکان و بیماران است و از میان ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران فقط دو نقطه وضعیت مناسب و سالم دارند.