آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۵۶۴
جامعه
۱۳
برکت

کمک 140 میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام برای سیل زدگان

محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام در دومین روز سفر خود به سیستان و بلوچستان از روستاهای سیل زده چابهار و کنارک بازدید و با مردم این مناطق دیدار و گفت وگو کرد.

مخبر که از عصر سه شنبه وارد چابهار شده، بلافاصله پس از رسیدن با حضور در برخی روستاهای آسیب دیده از نحوه امدادرسانی نیروهای جهادی ستاد اجرایی فرمان امام بازدید کرد.

او امروز نیز ضمن بازدید از روستاهای سیل زده شهرستان چابهار از جمله دشتیاری و عورکی و گفت وگو با مردم آسیب دیده این مناطق در جمع خبرنگاران گفت: 140 میلیارد تومان برای امداد، جبران خسارات و ایجاد اشتغال در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اختصاص دادیم.

وی افزود: در وهله اول تمام امکانات ستاد اجرایی فرمان امام از لحظه وقوع سیل بر امدادرسانی به مردم و تخلیه منازل آنها از سیلاب بسیج شده و تا فردا تعداد اکیپ های جهادی ما به 50 اکیپ می رسد، محموله های دارویی، غذایی و اقلام ضروری ستاد اجرایی هم همچنان در حال توزیع در 9 نقطه آسیب دیده استان است.

مخبر با اعلام حضور دو کاروان سلامت متشکل از پزشکان جهادی ستاد اجرایی در مناطق سیل زده گفت: هم اکنون 2 کاروان سلامت احسان برای ارایه خدمات تخصصی پزشکی و درمانی در سیستان و بلوچستان حضور دارند.

مخبر با اشاره به برنامه های ستاد برای هفته های آینده گفت: با توجه به اینکه اغلب مردم این مناطق خانه و دام و شغل خود را از دست داده اند، ما تصمیم گرفتیم پس از عادی شدن وضعیت زندگی مردم و تخلیه خانه ها و زمین ها از سیلاب، اقدام به اهدای دام سبک و بسته های لوازم خانگی به مردم آسیب دیده کنیم.

او خاطرنشان کرد: همچنین 3 هزار طرح اشتغال زایی را هم به زودی در این مناطق اجرا می کنیم تا گرفتاری مردم مرتفع شود.

مخبر تاکید کرد: تا آخرین لحظه رفع مشکلات مردم و عادی شدن وضعیت زندگی، نیروهای امدادی و جهادی ستاد اجرایی در کنار سیل زده ها خواهند ماند.