آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۸
فرهنگ: سینما
۱۰

راش

احترام به استقبال مردم

ابراهیم داروغه زاده، دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در دلنوشته ای خطاب به هنرمندان عنوان کرد هنرآفرینی شما مرهمی است بر قلوب زخمی مخاطبانتان.

آن طور که مهر گزارش داده، ابراهیم داروغه زاده  دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دلنوشته ای را خطاب به هنرمندان منتشر کرده که به شرح زیر است:

«به نام آرامش بخش دل ها

هنرمندان شریف و فرهیخته سینمای ایران

در شرایطی به استقبال سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر می رویم که آحاد ملت نجیب ایران، در داغ از دست دادن عزیزترین هایشان در سانحه ناخواسته هوایی به سوگ نشسته اند.

بر هیچ وجدان منصفی پوشیده نیست که هنر آفرینی شما، مرهمی است بر قلوب زخمی مخاطبانتان که قطعا، شرایط کاهش آلام و دردهایشان را نیز فراهم می نماید.

تاریخ این سرزمین، حضور پر شور و مهرتان را در کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی و شورآفرینی های مدنی فراموش نخواهد کرد. هر ساله، میلیون ها ایرانی در سراسر کشور و حتی خارج از مرزها، مشتاقانه و بی صبرانه، منتظر تماشای آثارتان هستند تا در سایه آن، کینه، نفرت و عصبیت را از وجودشان پالایش کنند.

بی شک، احترام به استقبال این مردم که شما یکی از ستارگان زندگی شان هستید تالیف قلوب و نزدیکی دل ها را به همراه خواهد داشت. ستاد اجرایی جشنواره فیلم فجر با رعایت تمامی شئونات، ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده های داغدار، تمام اهتمام خود را ضمن تعاملات فرهنگی با شما، مصروف همدلی های صادقانه خواهند نمود، چرا که باور دارد سینما و سینماگران ایرانی، همچنان، اسباب مباهات و سرافرازی این سرزمین را تضمین خواهند نمود.

کوچک سینمای ایران. ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره فیلم فجر 38».

پیش فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر از 30 دی

معاون اجرایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر درباره پیش فروش بلیت های جشنواره توضیحاتی ارائه کرد.

آن طور که هنرآنلاین گزارش داده، عزت الله علیزاده، معاون اجرایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام کرد: پیش فروش بلیت های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای مخاطبان مردمی از ساعت 12 روز دوشنبه 30 دی آغاز می شود و تا ساعت 18 چهارشنبه دوم بهمن ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: سازمان ها و نهادها می توانند روزهای جمعه و شنبه (چهارم و پنجم بهمن) با مراجعه به سامانه فروش بلیت به نشانی www.Fajrticket.ir بلیت های مورد نظر را تهیه کنند.

معاون اجرایی جشنواره یادآور شد: هر شخص مجاز خواهد بود با کدملی خود، دو سری بلیت از طریق سامانه به نشانی www.Fajrticket.ir پیش خرید کند.

علیزاده درباره تحویل بلیت ها نیز گفت: بلیت های کلیه افرادی که اقدام به  پیش خرید کرده اند، بر مبنای آدرس و زمان های اعلام شده توسط متقاضیان در سامانه پیش فروش، در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه، 5 تا  7 بهمن از طریق پیک تحویل داده خواهد شد.

آخرین مراحل فنی «مردن در آب مطهر»

نوید محمودی، کارگردان فیلم سینمایی «مردن در آب مطهر» از آثار راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد این فیلم در آخرین مراحل فنی قرار دارد.

نوید محمودی به مهر گفت: ما همه تلاشمان را می کنیم که  فیلم را آماده کنیم. مردن در آب مطهر تقریبا فیلم آماده ای است، اما برخی از مسائل فنی آن باقی مانده است؛ برای مثال صداگذاری هنوز نهایی نشده و اصلاح رنگ و نور تقریبا در مراحل پایانی قرار دارد. با وجود این فکر می کنم تا آخر این ماه این موضوعات به طور کامل رفع و فیلم آماده می شود.

او افزود: مردن در آب مطهر در واقع یک فیلم عاشقانه در ادامه عاشقانه هایی است که درباره مهاجران افغان ساخته ایم.