آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۸
جامعه
۱۸
گزارش 2

نحوه محاسبه غرامت خطای انسانی

میزان و نحوه پرداخت غرامت سقوط هواپیمای اوکراین که بر اثر خطای انسانی و غیرعمد صورت گرفت، موضوعی است که باید دید از نگاه حقوق بین الملل به چه نحوی انجام می گیرد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به مشخص بودن مقصر در ساقط شدن هواپیمای اوکراینی، اعلام کرده که با توافق دولت های ایران و اوکراین، خسارت هواپیما توسط ایران پرداخت خواهد شد.

در همین حال غلامعلی جهانگیری، معاون بیمه مرکزی درباره پرداخت بیمه و غرامت به خانواده جان باختگان نیز گفته بیمه نامه اوکراینی در اختیار نیست و نمی توان میزان خسارت مسافران و خدمه را به طور دقیق اعلام کرد.

براساس کنوانسیون مونترآل که اوکراین نیز آن را امضا کرده، در حوادث هوایی، ایرلاین ملزم به پرداخت خسارت به خانواده های قربانیان است.

این غرامت براساس سن و موقعیت مالی هر فرد متفاوت است. اما در این حادثه به دلیل ساقط شدن هواپیما در ایران و حضور مسافرانی با تابعیت مضاعف ملاحظات دیگری پیش بینی می شود.

 داریوش اشرافی، وکیل دادگستری دراین باره گفت: پرداخت خسارت مطابق کنوانسیون های بین المللی که هر دو کشور مبدا و مقصد آنها را پذیرفته و در کشور خود تصویب کرده باشند، صورت می گیرد.

«دو کنوانسیون ورشو 1929 (پروتکل های آن شامل پروتکل لاهه 1955 و سه پروتکل مونترال 1975) و کنوانسیون مونترال 1999 مربوط به یکپارچه کردن برخی مقررات حمل ونقل بین المللی هوایی در خصوص خسارات وارده به مسافران هواپیمایی قابل اجرا هستند.»

اشرافی ادامه داد: سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) هم به همین منظور تشکیل شده و اگر اختلافاتی میان کشورهای عضو ایکائو در رابطه با مسائل هوایی رخ دهد، به این شورا رجوع می کنند.

به گفته اشرافی، در حادثه اخیر هوایی نیز بحث اصلی میان اوکراین و ایران است به عنوان کشورهای مالک هواپیما و کشوری که پذیرفته این هواپیما را ساقط کرده است. بنابراین اگر طرفین در چارچوب کنوانسیون ها، توافق کنند قضیه حل و فصل می شود در غیر این صورت ممکن است هر کدام از کشورهایی که اتباع خود را در سانحه از دست داده اند و به نوعی ذی نفع هستند مانند کانادا، افغانستان و سوئد هم مساله را در شورای ایکائو مطرح کنند.

تاثیر عمدی یا غیرعمدی بودن حادثه

وی در پاسخ به این که عمد یا غیرعمد بودن علت حادثه تا چه حدود در تعیین خسارت تاثیر دارد، یادآور شد: در اینجا معنا ندارد زیرا ایران پذیرفته که هواپیما را ساقط کرده و در پرداخت خسارت و غرامت مسوولیت بین المللی دارد. اینجا دو بحث مطرح می شود یکی خود هواپیما و دیگری سرنشینان است که در قواعد بین المللی هم در ارتباط با خسارتی که باید پرداخت شود، حدود مشخص شده است.

اشرافی عنوان کرد: بیمه خسارت را پرداخت می کند اما باید دید آیا بیمه حمل و نقل، مسافران را در مورد سرنگونی این چنین، مشمول بیمه کرده است یا نه. در صورت پوشش بیمه ای، پرداخت صورت می گیرد اما اگر سرنگونی را نپوشانده باشد پوشش نمی دهد.

وی با تاکید بر این که طبق قواعد ایکائو و بین المللی، شرکت های متصدی حمل و نقل ملزم هستند مسافران را بیمه کنند، تصریح کرد: در اینجا هم شرکت هوایی اوکراین ملزم شده بیمه کند اما بحث اینجاست که حیطه پوشش بیمه تا کجا بوده است. اگر حیطه پوشش شامل مسائل ناشی از اصابت موشک باشد به طور قطع مسافران می توانند برای اخذ خسارت سراغ شرکت بیمه بروند. اشرافی ادامه داد: بحثی که اینجا میان ایران و اوکراین وجود دارد بحث دولت هاست. در صورتی که مسافران اشخاص هستند و دولت نیستند پس دولت ها نمی توانند علیه یکدیگر طرح دعوا کنند و بهترین و آسان ترین راه این است که سراغ شرکت بیمه بروند.