آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۸
حوادث
۱۹

تلنگر

دختر دانشجو، سناریوی سرقت را کارگردانی کرد

  رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو مرد و یک زن دانشجوی کارگردانی به جرم کیف قاپی از اتباع عراقی خبر داد و گفت: زن دانشجو به کارگردانی سرقت اعتراف کرد.

به گزارش جام جم، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند با اعلام این خبر گفت: یازدهم اردیبهشت امسال یکی از اتباع عراقی با  مراجعه به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران به ماموران گفت: از کشور عراق برای معالجه به تهران آمدم. ساعت 11صبح در حالی که همراه همسرم قصد رفتن به بیمارستان را داشتم، سرنشینان یک دستگاه خودروی سواری پراید از خودرو پیاده و با قاپیدن کیف دستی ام که حاوی دو میلیون تومان وجه نقد، یکصدهزار دینار عراقی و دو دستگاه تلفن همراه بود، سوار بر خودرو شده و از محل گریختند.

کارآگاهان با حضور در محل سرقت، تصویر ناخوانایی از پلاک خودروی سارقان به دست آوردند که با اقدامات علمی، شماره پلاک خودروی سارقان شناسایی شد. ولی پس از استعلام مشخص شد که خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در محدوده پایگاه سوم پلیس آگاهی دارد تا این که خودروی سرقتی توسط ماموران کلانتری حکیمیه تهرانپارس به صورت رها شده کشف و به پارکینگ انتقال می یابد.

در بررسی از داخل خودروی سرقتی یک قطعه کارت ملی مربوط به خانمی میانسال  کشف شد که در اقدامات پلیسی مشخص شد این خانم فرزندی به نام فرید 25 ساله دارد که سابقه دار بوده و به دفعات مختلف به جرم سرقت دستگیر شده است. تصویر فرید به مالباخته نشان داده شد و  وی را به عنوان سارق اموالش شناسایی کرد.

تلاش برای شناسایی مخفیگاه متهم آغاز و سرانجام در محدوده نارمک شناسایی و با هماهنگی های قضایی اولین متهم پرونده در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی انتقال یافت. فرید در تحقیقات اولیه اظهار کرد: نقشه سرقت را همدستم به نام روشا که دختری 22 ساله و دانشجوی کارگردانی است کشید. در ابتدا خودرو را در محدوده فاطمی سرقت کردیم. تردد شاکی و همسرش توسط فردی دیگر به روشا اعلام می شد تا این که در محل خلوتی روشا خودرو را متوقف و پس از سرقت کیف دستی اتباع عراقی از محل گریختیم.

در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه روشا در محدوده نیاوران شناسایی و دستگیر شد. دومین متهم پرونده هم اظهار کرد: دانشجوی کارگردانی هستم و به خاطر رابطه دوستی با فرید در سرقت ها با وی همکاری داشتم. فردی عراقی به نام محمود و ساکن دولت آباد آمار تردد شاکی را به من اطلاع رسانی می کرد. در ادامه محمود نیز در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

واژگونی مرگبار اتوبوس

واژگونی اتوبوس مشهد به بندرعباس در محور کرمان، هفت کشته و 31 مصدوم برجای گذاشت.

سیدمحمد صابری، رئیس اورژانس استان کرمان به ایرنا گفت: ساعت 2 و 43 دقیقه بامداد چهارشنبه 25 دی امسال وقوع واژگونی اتوبوس مشهد به بندرعباس در کیلومتر 45 محور کرمان - بردسیر به اورژانس گزارش شد. امدادگران برای نجات حادثه دیدگان در آنجا حضور یافتند و معلوم شد پنج زن و دو مرد که 18 تا 60 ساله هستند، فوت شده اند. مصدومان که 31 نفر بودند بعد از اقدامات درمانی اولیه در بیمارستان بستری شدند.

رئیس پلیس راه شمال استان کرمان تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده و و برفی را علت اصلی این حادثه عنوان کرد.

ریزش سقف کلاس

بخشی از سقف کلاس درس یک مدرسه در یکی از محله های شهر یزد فروریخت و باعث آسیب دیدگی معلم و یکی از دانش آموزان شد.

 به گزارش روابط عمومی ناحیه یک آموزش و پرورش یزد، دیروز بخشی از سقف کلاس درس مدرسه ایثارگران الزهرا(س) در یکی از محله های شهر یزد به علت بارندگی های اخیر فرو ریخت. در این حادثه، معلم و یکی از دانش آموزان دچار صدمه شدند. آنها با انتقال به بیمارستان به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند.