آرشیو شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۰۸
حوادث
۱۱

مرگ سارق مسلح با شلیک پلیس

سارقی سابقه دار که برای فرار از دست پلیس به سمت ماموران تیراندازی کرده بود، در نهایت هدف گلوله قرار گرفت و جان باخت.

به گزارش خبرنگار ما، همدست این سارق که او نیز زخمی شده، اکنون در بازداشت به سر می برد و بازجویی از این فرد سرقت های این گروه دونفره را فاش کرده است.

ماموران کلانتری گاندی جمعه دو هفته پیش حین گشت زنی در حوالی میدان ونک متوجه یک خودروی پژوپرشیا شدند که در محلی نامناسب پارک شده بود. آنها شماره پلاک خودرو را استعلام کردند و متوجه شدند این اتومبیل متعلق به سارقی سابقه دار به نام مجید است. ماموران که احتمال می دادند مجید در همان حوالی در حال دزدی باشد، منطقه را زیرنظر گرفتند تا اینکه بالاخره دو مرد را مشاهده کردند که روی دیوار حیاط خلوت ساختمانی در حال فرار بودند. آنها به دو مظنون دستور ایست دادند، اما سارقان سعی کردند سریع تر فرار کنند. یکی از این دزدان هنگام فرار کلت کمری بیرون کشید و به سمت ماموران تیراندازی کرد.

پلیس در اقدامی متقابل به سمت دزدان فراری شلیک کرد که یکی از آنها زخمی شد، اما سارق مسلح همچنان به فرار ادامه می داد تا اینکه او نیز عاقبت هدف گلوله قرار گرفت و از روی دیوار پایین افتاد. ماموران در ادامه اورژانس را خبر کردند و امدادگران با حضور در محل متوجه شدند مرد مسلح که همان مجید بود، جان باخته است، اما همدست او به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. 

این در حالی بود که ماموران از جیب های مجید مقداری طلای مسروقه پیدا کردند.

بعد از انتقال جسد مجید به پزشکی قانونی معلوم شد او چهار فقره سابقه کیفری به خاطر نزاع و سرقت دارد.

همدست مجید بعد از بهبودی نسبی تحت بازجویی قرار گرفت و به انجام دزدی های سریالی اعتراف کرد. او گفت: من مشکل مالی داشتم و با مجید بچه محل و دوست بودم. مشکلم را با او در میان گذاشتم و مجید پیشنهاد داد دزدی کنیم، من هم قبول کردم. ما در خیابان ها پرسه می زدیم و وقتی می دیدم خانه ای چراغ هایش خاموش است، مجید زنگ در را می زد. اگر کسی جواب نمی داد، مطمئن می شدیم خانه خالی است و برای دزدی به داخل می رفتیم. ما فقط پول و طلا می دزدیدیم و هرچه را به دست می آوردیم تقسیم می کردیم.

بنا بر این گزارش، این متهم درحال حاضر در بازداشت است و تحقیقات از او برای افشای کامل جرائمش ادامه دارد.