آرشیو شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۰۸
حوادث
۱۱
رخداد

سارق شرور به دام افتاد

رئیس کلانتری 116 لواسانات از دستگیری سارق شرور که با تهدید قمه اقدام به زورگیری از شهروندان می کرد، خبر داد.

سرگرد حسن الهی در تشریح این خبر گفت: از چند روز قبل گزارشاتی مبنی بر زورگیری های یک جوان قمه به دست از شهروندان به کلانتری مخابره شد که تیمی از ماموران عملیات کلانتری برای شناسایی این زورگیر خشن وارد عمل شدند.

وی افزود: ماموران در ابتدا اطلاع پیدا کردند که یک جوان در ساعت های مشخص با یک قمه 60سانتی متری اقدام به زورگیری از طعمه هایش می کند و وسایل باارزش و گوشی موبایل به سرقت می برد.

سرگرد الهی ادامه داد: تیم پلیسی با شناسایی محل های سرقت شروع به گشت زنی کردند تا اینکه ساعت 16 چهارشنبه چهارم دی سارق قمه به دست و همدستش را سوار بر یک موتور شناسایی کردند و در یک عملیات غافلگیرانه مسیر این شرور سارق را بستند اما این متهم با دردست داشتن قمه سعی داشت با تهدید و حمله به سمت ماموران پا به فرار بگذارد که ماموران موفق به زمین گیرکردن این شرور شدند.

رئیس کلانتری 166 لواسانات اظهار کرد: متهم پس از دستگیری به چهار زورگیری از شهروندان در هفته های گذشته اعتراف کرد و گفت در ابتدا سوژه هایم را که زیورآلات و گوشی های موبایل گران قیمت داشتند شناسایی می کردم و سپس با تهدید قمه دست به دزدی می زدم.

سرگرد حسن الهی در توصیه به شهروندان گفت: در زمان تردد در خیابان های خلوت زیورآلات خود را بپوشانید و ترجیحا هنگام استفاده از گوشی همراه در محل های پرتردد و سرپوشیده حضور داشته باشید.

 در زمان عبور از خیابان گوشی های همراه را به دست نگیرید و از صحبت کردن در خیابان های خلوت و تاریک خودداری کنید تا در دام تبهکاران گرفتار نشوید.

این مقام انتظامی در پایان گفت: سارق شرور که یک متهم سابقه دار است پس از اعتراف به سرقت ها بر ای سیر مراحق قانونی در اختیار مقام قضائی قرار گرفته است.