آرشیو شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۰۸
ورزش
۱۴

خبر

شهرداری بم قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال بانوان شد

شهرداری بم کرمان با پیروزی در هفته یازدهم به عنوان قهرمانی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال بانوان رسید.هفته پایانی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال بانوان روز گذشته برگزار شد که در مهم ترین دیدار تیم های شهرداری بم و وچان کردستان برای تعیین قهرمان نیم فصل مقابل هم قرار گرفتند. دو تیم با 30 امتیاز در رتبه اول و دوم قرار داشتند؛ اما شهرداری بم با توجه به تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار داشت. نیمه اول این بازی در حالی با تک گل فروغ موری به سود وچان کردستان تمام شد که زهرا خواجوی، دروازه بان این تیم، با بیش از 935 دقیقه گل نخوردن، رکورد گل نخوردن فوتبال ایران را شکست که پیش از این به پیام نیازمند دروازه بان سپاهان تعلق داشت. تیم بم در ابتدای نیمه دوم بازی را به تساوی کشاند. در ادامه سمیه خرمی دومین گل وچان را به ثمر رساند؛ اما فاطمه گرایلی (بازیکن بم) گل تساوی را زد و در ادامه زهرا قنبری، بازیکن بم، گل پیروزی تیم خود را وارد دروازه وچان کرد. تیم سپاهان اصفهان و پالایش گاز ایلام هم که با یک امتیاز اختلاف سوم و پنجم جدول بودند، مقابل هم قرار گرفتند و در نهایت سپاهان با سه گل به برتری رسید و جایگاه خود را در رتبه سوم جدول تثبیت کرد.

آخرین اقدامات انجام شده برای واگذاری استقلال و پرسپولیس

به گزارش سایت وزارت ورزش و جوانان، تقی زاده، معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: انتقال دو ورزشگاه درفشی فر و مرغوبکار به همراه ثبت برند دو باشگاه استقلال و پرسپولیس موثرترین گام های خصوصی شدن در این مدت بوده است.او افزود: تاکنون 19 جلسه با حضور مدیران سازمان خصوصی سازی و بورس برگزار کرده ایم. تقی زاده در پایان گفت: در جریان واگذاری ثبت علائم تجاری یکی از مهم ترین برنامه های مورد توجه سازمان های دست اندر کار است و تا این زمان باشگاه پرسپولیس عملیات ثبت برند را در 45 طبقه در ثبت شرکت ها انجام داده و منتظر اقدام باشگاه استقلال هستیم.

هافبک کره جنوبی: امید ایران تیم قدرتمندی است  اما ثابت می کنیم بهترین هستیم

لی دونگ گئونگ می گوید کره جنوبی در رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک ثابت می کند بهترین تیم آسیا است. به گزارش AFC، رقابت های انتخابی المپیک و قهرمانی زیر 23 سال آسیا به زودی آغاز می شود و تیم ملی ایران باید در مرحله گروهی با چین، ازبکستان و کره جنوبی دیدار کند. لی دونگ گئونگ می گوید کره جنوبی در رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک ثابت می کند بهترین تیم آسیا است. هافبک تیم ملی بزرگ سالان و امید کره جنوبی در این باره گفت: در گروهی سخت قرار داریم. ایران، ازبکستان و چین همگی از تیم های بزرگ و محترم محسوب می شوند؛ ولی ما در این رقابت ها ثابت می کنیم بهترین تیم آسیا هستیم و این موضوع را نشان خواهیم داد. تمرینات خیلی خوبی داشتیم و به خوبی توانستیم خودمان را برای این رقابت ها آماده کنیم. ما برای این رقابت ها فقط یک هدف داریم و آن هم کسب جام قهرمانی است و برای رسیدن به این هدف به تایلند می رویم و مطمئن هستم اگر اعتمادبه نفس داشته باشیم، هیچ تیمی نمی تواند مانع ما شود. فقط باید به خود و توانایی های خودمان اعتماد کنیم. رقابت های فوتبال قهرمانی زیر 23 سال آسیا و انتخابی المپیک از 8 تا 23 ژانویه با حضور 16 تیم برتر آسیا در تایلند آغاز می شود و تیم ملی امید ایران نیز با تیم های کره جنوبی، چین و ازبکستان هم گروه است. سه تیم برتر این مسابقات مجوز حضور در مسابقات فوتبال در بازی های المپیک تابستانی 2020 را کسب خواهند کرد.

رونالدو: هیچ نقطه ضعفی ندارم

فوق ستاره پرتغالی یوونتوس برنامه ای برای پیوستن به عرصه مربیگری ندارد. کریستیانو رونالدو در مصاحبه با شبکه DAZN درباره حضورش در تیم یوونتوس و مسائل مختلف مانند مربیگری پس از اتمام دوران فوتبالش صحبت کرده است. این بازیکن درباره حضور در یوونتوس گفته: «روز اول حضورم در این باشگاه را به یاد دارم. استقبال شگفت انگیزی از من شد. از هر چیزی که به این باشگاه ربط دارد، خوشم می آید. عاشق فرهنگ یوونتوس هستم. یووه بهترین باشگاه ایتالیا است و از حضور در اینجا خوشحالم. برنده پنج توپ طلا درباره نقاط قوت و ضعفش گفته: «من آدم باهوشی هستم. نقطه ضعف؟ ندارم. هیچ نقطه ضعفی ندارم و همیشه حرفه ای هستم». رونالدو همچنین درباره احتمال مربی شدنش گفته: «علاقه ای به این کار ندارم. شاید بعدا انگیزه پیدا کردم. به نظرم انگیزه مهم ترین چیز است».