آرشیو پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۷۲۷۳
سیاسی
۲

تنها راه برای صلح و حل مساله فلسطین، نظرخواهی از مردم فلسطینی الاصل است

رهبر معظم انقلاب در دیدار قشرهای مختلف مردم: هر کس به ایران علاقه مند است در انتخابات شرکت کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته مجلس، حضور پرشور و آگاهانه همه مردم در انتخابات 2 اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی موثر برشمردند و تاکید کردند: هرکس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رای حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ظهور برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، ایشان همچنین طرح امریکا موسوم به معامله قرن را طرحی احمقانه، خبیثانه و شکست خورده خواندند و افزودند: راه مقابله با این طرح، ایستادگی و جهاد شجاعانه ملت و گروه های فلسطینی و حمایت جهان اسلام است وعلاج اساسی مساله فلسطین نیز روی کار آمدن نظام مورد نظر و منتخب همه مردم فلسطینی الاصل در یک نظرخواهی عمومی است.

 نظام اسلامی بر پایه رای مردم استوار است

رهبر انقلاب اسلامی ایام دهه فجر را برای کشور ایامی بی بدیل و مظهر اقتدار و عزم ملی دانستند و گفتند: ملت ایران در دهه فجر توانست با عزم راسخ خود و با رهبری امام بزرگوار که رهبری بی نظیر در دنیا بود، بنای پوسیده و فاسد چندهزار ساله استبداد، ظلم، فساد، سلطه بیگانگان و لگدمال شدن مردم را واژگون و بنای مردم سالاری را به جای آن پایه ریزی کند.

حضرت آیت الله خامنه ای برگزاری انتخابات مختلف از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون را نشان دهنده استواری نظام اسلامی بر رای مردم دانستند و افزودند: البته نظام اسلامی علاوه بر مردمی بودن، دینی نیز هست و بر همین اساس مردم سالاری در ایران «مردم سالاری اسلامی» است. ایشان پرورش افرادی همچون شهید سلیمانی، رزمندگان دفاع مقدس، مدافعان حرم و روحیه قوی و ایستادگی خانواده های شهدا را از آثار نظام دینی برشمردند و خاطرنشان کردند: از جمله ویژگی های بارز شهید سلیمانی، تعهد و ایمان بود و اصولا هنگامی که ایمان با عمل صالح و روحیه جهادی همراه می شود، شخصیتی همچون سردار سلیمانی شکل می گیرد که حتی دشمنان مجبور به تحسین ویژگی های شخصیتی او می شوند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی سراسری 22 بهمن، گفتند: ملت ایران در چهل سال گذشته و با وجود سرما و یخبندان با حضور پر شکوه در راهپیمایی 22 بهمن، اجتماع عظیم خود را به رخ جهانیان کشیده است که من با همه وجود از ملت ایران تشکر می کنم.

حضرت آیت الله خامنه ای همزمانی 22 بهمن امسال با ایام چهلم شهید سردار سلیمانی را زمینه ساز انگیزه مضاعف مردم دانستند و تاکید کردند: ان شاءالله ملت ایران با حضورعظیم خود در راهپیمایی 22 بهمن، ضربه کوبنده ای بر سیاست های دشمن وارد خواهد کرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان شان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند، انتخابات را برای کشور و ملت، فرصتی بسیار بزرگ و برای دشمنان تهدید خواندند و افزودند: برگزاری پرشور انتخابات و حضور همگانی مردم در پای صندوق های رای، تضمین کننده امنیت کشور خواهد بود زیرا دشمنان از پشتوانه مردمی نظام بیش از امکانات تسلیحاتی آن هراس دارند.

حضرت آیت الله خامنه ای انتخابات را نشان دهنده «عظمت، اقتدار و بصیرت ملی» دانستند و افزودند: در کشور مشکلات و گرفتاری هایی وجود دارد که برخی ناشی از تحریم ها و علت برخی هم کم کاری ها است اما با وجود این مشکلات، مردم به دلیل آنکه در انتخابات موضوع آبروی نظام و امنیت کشور در میان است، به میدان خواهند آمد.

ایشان انتخابات را در حل مشکلات بین المللی نیز مهم خواندند و خاطرنشان کردند: در قضاوت ناظران بین المللی نسبت به هر کشور، مسائلی نظیر میزان حضور مردم در انتخابات و چگونگی روی کار آمدن مسئولان و نهادهایی نظیر مجلس، تاثیرگذار است، بنابراین شرکت انبوه مردم در انتخابات مجلس از این زاویه نیز کاملا ضروری است.

انتخابات اساسی ترین مساله کشور است

رهبر انقلاب اسلامی همچنین انتخابات ریاست جمهوری و مجلس را فرصتی برای ورود افکار جدید و راه های نو در چرخه تصمیم سازی و تصمیم گیری کشور برشمردند و افزودند: بخصوص هنگامی که مردم افراد شایسته را برگزینند، راه های تازه و چاره اندیشی های جدید در روند حل مشکلات کشور و مردم پدیدار می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای انتخابات را از بعد کلی، اساسی ترین مساله کشور دانستند و افزودند: اقتصاد، فرهنگ، پیشرفت علمی و مسائلی از این قبیل بسیار مهم است اما اساس همه این مسائل انتخابات است چرا که اگر انتخابی عمومی، قوی و درست انجام شود، همه مشکلات بتدریج حل خواهد شد.ایشان با ابراز تاسف و انتقاد از برخی حرف های حاشیه ساز در زمینه انتخابات تاکید کردند: وقتی انتخابات از ابعاد مختلف دارای این همه اهمیت و تاثیرگذاری است، نباید با حاشیه سازی، سخنان گوناگون و حرف های دلسردکننده آن را از رونق انداخت. حضرت آیت الله خامنه ای تلاش همیشگی دشمنان ایران برای خدشه دار جلوه دادن انتخابات را مساله ای طبیعی خواندند و افزودند: وقتی برخی رسانه های خائن خارجی، جمعیت عظیم میلیونی ملت را چند هزار نفره می خوانند اما تحرک چند صد نفر در خیابان ها را به اسم ملت ایران جا می زنند، طبعا مردم به این رسانه ها اعتماد نمی کنند البته به شرطی که از داخل به این رسانه ها مایه تبلیغات سوء داده نشود.

رهبرمعظم انقلاب تاکید کردند: گویندگانی که تریبون دارند یا به واسطه جایگاه خود می توانند در رسانه ها و فضای مجازی حرف بزنند، نباید جوری اظهار نظر کنند که دشمن با بزرگنمایی حرف آنها، برای دلسرد کردن مردم، خوراک گیرش بیاید.

انتخابات در ایران جزو سالم ترین انتخابات در جهان است

ایشان انتخابات در ایران را جزو سالم ترین انتخابات در جهان خواندند و خطاب به افراد حاشیه ساز افزودند: وقتی شما به دروغ می گویید این انتخابات مهندسی شده یا اینکه انتخابات نیست انتصابات است، مردم دلسرد می شوند. رهبرمعظم انقلاب با ابراز تعجب از سخنان برخی که به وسیله انتخابات به جایی رسیده اند اما انتخابات را زیر سوال می برند، گفتند: چگونه است که انتخابات وقتی به نفع شما است صحیح و متقن است اما وقتی به نفع شما نیست انتخابات خراب است. ایشان افزودند: در انتخابات مجلس بارها بعضی افراد نامه دادند که تقلب شده یا اشکال دارد، بنده نیز هیات هایی تعیین کردم که با دقت رسیدگی کردند و بعد معلوم شد این گزارش ها و نامه ها درست نبوده است.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: از دشمن نمی شود گلایه کرد اما فلان نویسنده، مرتبطان با فضای مجازی، نماینده مجلس و فلان مسئول مهم دولتی باید مراقب باشند و اینجور نشود که بگوییم مردم شرکت کنید اما در عین حال، به غلط، جوری حرف بزنیم که مردم از حضور در انتخابات دلسرد شوند.رهبر انقلاب حمله به شورای نگهبان را از غلط ترین کارها دانستند و افزودند: شورای نگهبان مرکب از شش فقیه عادل و شش حقوقدان برجسته منتخب مجلس، در قانون اساسی شانی دارد و مجموعه ای قابل اعتماد است چگونه انسان می تواند براحتی این مجموعه را به غرض ورزی درباره برخی افراد متهم کند.

 مجلس قوی به رای بالای ملت وابسته است

رهبر انقلاب با اشاره به سخنان شان در نماز جمعه اخیر درباره لزوم قوی شدن ایران در مقابل دشمنان قوی پنجه و بی رحم بین المللی افزودند: «مجلس قوی» از مولفه های قوی شدن ایران است و تشکیل مجلس قوی نیز به رای بالای ملت وابسته است. حضرت آیت الله خامنه ای گله های غالبا بحق مردم درباره مسائل معیشتی را مربوط به برخی قوانین و عملکرد بعضی مسئولان اجرایی دانستند و افزودند: گلایه های مردم به اصل انتخابات مربوط نمی شود، این گلایه از کسان دیگری است و ملت قدر مجلس قوی را که متعلق به همه کشور و عموم مردم است، می داند.رهبر انقلاب با دعوت همگانی از مردم برای شرکت در انتخابات افزودند: ممکن است کسی از بنده خوشش نیاید اما اگر ایران را دوست دارد، باید به پای صندوق رای بیاید، بنابراین هرکس به ایران علاقه مند است و امنیت کشور، حل شدن مشکلات و گردش صحیح نخبگان را دوست دارد، در انتخابات شرکت کند.ایشان در همین زمینه افزودند: افراد مومن و انقلابی با انگیزه قوی در انتخابات شرکت خواهند کرد اما اگر کسی انگیزه دینی و انقلابی ندارد اما میهن عزیز را دوست دارد لازم است به پای صندوق های رای بیاید.

 شاخص های انتخاب درست

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنان شان به موضوع «شاخص های انتخاب درست و خصوصیات فرد منتخب» اشاره کردند و گفتند: باید فردی را برای مجلس انتخاب کرد که مومن، انقلابی، شجاع، دارای روحیه جهادی، کارآمد و به معنی واقعی کلمه طرفدار عدالت باشد.حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: فردی که از سخن گفتن بر ضد فلان قدرت خارجی هراس دارد، لایق نمایندگی مردم با عزت، مقتدر و شجاع ایران نیست.ایشان با تقدیر از مصوبه خوب و شجاعانه مجلس شورای اسلامی علیه امریکا بعد از شهادت سردار سلیمانی، خاطرنشان کردند: باید افرادی را انتخاب کرد که بتوانند پرچم عدالت اعم از عدالت اقتصادی، حقوقی و سیاسی را در کشور برافراشته نگه دارند.رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: مردم باید افرادی با چنین ویژگی هایی را بشناسند و به آنها رای دهند اما اگر خودشان نمی توانند به شناخت برسند، از راهنمایی و مشورت افراد بصیر و مورد اعتماد استفاده کنند بنابراین هیچ کسی نباید بگوید چون افراد را نمی شناسم رای نمی دهم. همه باید با اتکا به خداوند وارد میدان شوند و رای دهند.

معامله قرن قبل از مردن ترامپ، می میرد

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان شان با اشاره به رونمایی زورگویان و سرگردنه بگیران امریکایی از طرح موسوم به معامله قرن گفتند: امریکایی ها دل شان را خوش کرده اند که با گذاشتن اسم بزرگ، طرح شان علیه ملت فلسطین موفق شود در حالی که این کار آنها احمقانه و خبیثانه است و از همین شروع قضیه به ضررشان تمام شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه این طرح قبل از مردن ترامپ می میرد، افزودند: این کار قطعا به نتیجه نخواهد رسید، بنابراین رفت وآمد و هزینه کردن برای آن و جنجال به راه انداختن و رونمایی از آن کاری احمقانه است.

ایشان طرح موسوم به معامله قرن را نشانه آشکاری از دغلکاری امریکایی ها خواندند و گفتند: امریکایی ها با صهیونیست ها درباره چیزی معامله کرده اند که متعلق به آنها نیست. فلسطین از آن فلسطینی ها و تصمیم گیری درباره آن مختص آنهاست. شما چه کاره هستید که درباره زمین و خانه دیگران تصمیم گیری کنید؟ این نشانه خباثت، دغلکاری و بدنهادی شماست.

رهبر انقلاب اسلامی توطئه اخیر را به ضرر امریکایی ها و موجب زنده شدن مساله فلسطین دانستند و افزودند: استقبال و کف زدن چند نفر از سران خائن عرب که در میان ملت های خود نیز بی ارزش و بی آبرو هستند اهمیتی ندارد و بر خلاف سیاست ثابت دستگاه استکبار یعنی به فراموشی سپردن مساله فلسطین، این کار آنها موجب زنده شدن مساله فلسطین شد و در همه دنیا نام و مظلومیت فلسطین و مجموعه های فلسطینی بر سر زبان ها افتاد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاش مستکبران برای پیش برد این طرح با تکیه بر سلاح و پول، راه علاج را «ایستادگی و مقاومت شجاعانه» خواندند و تاکید کردند: ملت، عناصر و سازمان های فلسطینی باید با «جهاد فداکارانه» عرصه را بر امریکا و دشمن صهیونیستی تنگ و همه دنیای اسلام نیز از این مقاومت شجاعانه حمایت و پشتیبانی کنند.

ایشان با اشاره به گسترش روزافزون محدوده مقاومت علیه استکبار در منطقه غرب آسیا، تاکید کردند: معتقدیم سازمان های مسلح فلسطینی خواهند ایستاد و مقاومت را ادامه خواهند داد و نظام جمهوری اسلامی نیز وظیفه خود را پشتیبانی از گروه های فلسطینی می داند، بنابراین هر گونه و هر قدر که بتواند از آنها حمایت می کند و این پشتیبانی، خواست نظام اسلامی و ملت ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی علاج اصلی مساله فلسطین را راه حل «اصولی، اعلام شده و ثبت شده» جمهوری اسلامی ایران در مراکز جهانی یعنی «نظرخواهی از مردم فلسطینی الاصل» خواندند و گفتند: تنها راه برای صلح و حل مساله فلسطین، نظرخواهی از مردم فلسطینی الاصل با هر مذهبی اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی است تا با رای عمومی آنها نظام مورد نظرشان بر سراسر سرزمین فلسطین حاکم شود و درباره فلسطین و امثال نتانیاهو و دیگران نیز خودشان تصمیم گیری کنند. حضرت آیت الله خامنه ای در پایان تاکید کردند: ان شاءالله این هدف محقق خواهد شد و شما جوانان آن روز را خواهید دید و به توفیق الهی در بیت المقدس نماز خواهید خواند.