آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۴۸۲۵
استان ها
۱۹

خبر کوتاه

216 روستای بیرجند از نعمت گاز طبیعی برخوردار است

دنیای اقتصاد - بیرجند - محمد قربانی : مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با بیان اینکه گازرسانی به 216 روستای این شهرستان اجرا شده یا در حال اجراست، گفت: 32 روستای شهرستان در دهه فجر از نعمت گاز برخوردار شدند. سیدمحمود هاشمی در مراسم افتتاح طرح گازرسانی به روستای مرک بیرجند اظهار کرد: تاکنون 163 روستای بیرجند تحت پوشش شبکه گاز قرار گرفته اند. وی حجم عملیات این طرح را 95 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع اعلام کرد و ادامه داد: همچنین چهار ایستگاه تقلیل فشار درون شهری و یک هزار و 40 انشعاب برای این طرح اجرا شده است.

 وی اعتبار هزینه شده برای این طرح را 100 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: همچنین یک هزار و 154 خانوار شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند. هاشمی با بیان اینکه 100 درصد جمعیت شهری بیرجند زیر پوشش شبکه گاز طبیعی هستند، یادآور شد: گازرسانی به 34 واحد صنعتی و تولیدی بیرجند با اعتبار 25 میلیارد ریال نیز انجام شد. وی گفت: برای اجرای این طرح ها 32 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، احداث و نصب 6 ایستگاه اندازه گیری و نصب 28 انشعاب نیز اجرا شده است. مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی ادامه داد: حجم عملیات گازرسانی به این روستاها شامل 75 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع و نصب 410 انشعاب است که از محل این پروژه 454 خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند. هاشمی تصریح کرد: اکنون گازرسانی به 35 روستای بیرجند نیز در حال اجراست و از هفت جایگاه CNG بهره برداری شده است. وی با بیان اینکه امسال 4 هزار و 744 مشترک گاز در بیرجند افزوده شده است، یادآور شد: تعداد مشترکان گاز این شهرستان در مجموع 110 هزار و 305 اشتراک است.

11 دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس فارس اضافه شد

دنیای اقتصاد - شیراز - محمد صداقت : 11همزمان با ایام دهه فجر، 11 آمبولانس به پایگاه جدید اورژانس 7 شهرستان آباده، فراشبند، خرم بید، اقلید، علامرودشت، رستم و سروستان و 5 پایگاه اورژانس شیراز اعزام و مستقر شدند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر افزود: پنجمین بالگرد اورژانس هوایی هم با حضور معاون رئیس جمهوری و استاندار فارس در شهرستان داراب مستقر شد. مهرزاد لطفی حجم سرمایه گذاری برای آماده سازی این دستگاه های اورژانس زمینی و هوایی را 24 میلیارد تومان از اعتبارات این دانشگاه و نیز اورژانس کشور و مبلغ اجاره در ماه را 350میلیون تومان اعلام کرد. وی افزود: این ناوگان به 178 پایگاه اورژانس فعال استان اضافه شده است.

بهره برداری از 4 طرح گازرسانی شهرستان مراوه تپه

دنیای اقتصاد - گرگان : با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان و فرماندار مراوه تپه 4 طرح گازرسانی شهرستان مراوه تپه به مرکزیت روستای چاتال به بهره برداری رسید. مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان در این مراسم گفت: این طرح ها شامل روستاهای پست دره بالا، پست دره پایین، چاتال و لوهندر است. رحیمی افزود: برای گازرسانی به 4 روستای یاد شده 41 میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شده است و 426 خانوار شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند. وی تصریح کرد: از 102 روستای مراوه تپه اکنون به 71 روستا گازرسانی شده است.