آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
اقتصادی
۴

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر به 18 درصد تا پایان سال

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: متقاضیان مسکن مهر چنانچه اقدام به دریافت دفترچه اقساط خود نکنند تا پایان امسال نرخ سود تسهیلات آنها از چهار به 18 درصد افزایش می یابد.

حبیب الله طاهرخانی در گفت وگو با خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که چگونه نرخ سود تسهیلات مسکن مهر را برای متقاضیانی که دفترچه اقساط دریافت نکرده اند شناسایی خواهید کرد و آیا این متقاضیان زیر بار ابلاغیه ای که قرار است نرخ سود آنها را از چهار درصد به 18 درصد افزایش دهد خواهند رفت، گفت: راه شناسایی متقاضیان مسکن مهر این گونه خواهد بود که آنها ماه ها بعد از تکمیل واحدهای مسکونی خود برای دریافت دفترچه اقساط اقدام نمی کنند و واحد مسکونی خود را تحویل نمی گیرند، به طوری که برخی از متقاضیان مسکن مهر در برخی واحدها و بلوک ها ساکن شده اند اما برخی از متقاضیان بنا به دلایل مختلف از تحویل واحد خود خودداری می کنند، پس ما ناگزیر هستیم با چنین ابلاغیه ای که نرخ سود را از چهار به 18 درصد افزایش خواهد داد آنها را ترغیب کنیم.

وی اظهار داشت: افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر برای متقاضیانی که واحد خود را تحویل نمی گیرند و اقدامی برای دریافت دفترچه اقساط نمی کنند طبق مصوبه بانک مسکن و هماهنگی وزارت راه به احتمال زیاد تا پیش از پایان سال عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: بعد از اینکه ابلاغیه بانک مسکن با هماهنگی وزارت راه آماده و به شهرهای جدید ابلاغ شد، تعداد متقاضیانی که اقدام به دریافت دفترچه اقساط کرده و واحد خود را تحویل گرفته اند افزایش یافت است. طاهرخانی با بیان اینکه برای مثال در شهر جدید پرند 13 هزار واحد مسکونی مهر تحویل شده ولی دفترچه اقساط نگرفته اند، افزود: این روزها بعد از این ابلاغیه تعداد مراجعات دارندگان مسکن مهر برای دریافت دفترچه اقساط به روزانه 500 نفر نیز رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در شهر جدید بهارستان هزار واحد مسکونی مهر داریم که تحویل متقاضیان شده اما یک مورد از آنها دفترچه اقساط دریافت نکرده اند.

طاهرخانی با بیان اینکه در شهرهای جدید 30 هزار واحد مسکن مهر داریم که دفترچه اقساط ندارند و متقاضیان مسکن مهر آنها را تحویل نمی گیرند یادآور شد: یکی از دلایلی که متقاضیان مسکن مهر واحدهای خود را تحویل نمی گیرند می تواند بحث دلالی باشد و یا اینکه برخی از متقاضیان به دلیل اینکه باید چهار تا پنج میلیون تومان پرداخت کنند از پرداخت آن خودداری کرده و دفترچه اقساط دریافت نمی کنند.