آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۷۲۷۷
سیاسی
۲
گزارش خبری

رئیسی: مجلس قوی با رای قوی مردم شکل می گیرد

در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مقامات و شخصیت های سیاسی با حضور در جمع راهپیمایان اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی را یادآوری کردند و به مهم ترین مساله روز کشور پرداختند. انتخاباتی که تنها 10 روز تا برگزاری آن زمان باقی مانده یکی از مهم ترین محورهای سخنرانان بوده که طی آن مردم را به حضور در پای صندوق های رای دعوت کردند.رئیس قوه قضائیه دیروز سخنران مراسم مشهد بود که در سخنان خود به گام دوم انقلاب و موضوع انتخابات اشاره کرد. به گزارش میزان، ابراهیم رئیسی با بیان اینکه امروز خواست مردم و انقلابیون شکل گرفتن نهادها، سازمان ها و ادارات و ساز و کارهایی تراز انقلاب شکوهمند اسلامی است، تصریح کرد: در گام دوم پیرایش از هرگونه آلودگی، ناسلامتی و فساد خواست جدی مردم انقلابی ماست. رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه کشور پیشرفته از طریق دوستی با کشورهای پیشرفته شکل نمی گیرد، تصریح کرد: خیلی ها امروز در عالم با کشورهای به ظاهر توسعه یافته دوست هستند؛ اما ما توسعه و پیشرفت را فقط در حوزه صنعت، الکترونیک، تکنولوژی، فناوری نمی دانیم؛ بلکه توسعه یافتگی باید در پرتو عدالت باشد تا در کام مردم شیرین بیاید. رئیسی در ادامه به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: حضور قوی، اقدام قوی و اعلام نظر قوی می تواند کشوری قوی را شکل دهد و مجلس قوی با رای قوی مردم شکل می گیرد. باید چند روز دیگر پای صندوق های رای رفت و انتخاب نمایندگانی متعهد، انقلابی، متدین و دلداده به ارزش های انقلاب و دارای دغدغه دین و دغدغه مردم، می تواند یک مجلس انقلابی را شکل دهد.

امیدواری رئیس  مجلس به حضور پرشور در انتخابات

علی لاریجانی رئیس مجلس هم در حاشیه راهپیمایی تهران،  با بیان اینکه مشکل امریکا با حرف و منطق حل نمی شود و باید به آنها قدرت نشان داد، گفت: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن بهترین قدرتی بود که به امریکا نشان داده شد و آنها باید بدانند که می بایست از خواسته های ملت ایران تمکین کنند. رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما گرفتار یک دشمن بدخیم هستیم که با حرف و منطق مشکل آن حل نمی شود و باید حتما قدرت به آن نشان داد لذا حضور در راهپیمایی بهترین قدرتی است که می توان به امریکا نشان داد و آنها نیز بدانند باید نسبت به خواسته های ملت ایران تمکین کنند. باید دست همه ملت ایران را بوسید چرا که با غیرت در راهپیمایی حضور یافتند و سرمایه بزرگی برای کشور ایجاد شد. لاریجانی در ادامه یک وجه از جمهوریت را حضور مردم در انتخابات دانست و افزود: از آنجایی که هر 2 سال یکبار در کشورمان انتخابات داریم، نشان می دهد اهداف امام(ره) در انقلاب که همان آرمان های جمهوری اسلامی است، ادامه دارد. او تاکید کرد: حضور مردم در انتخابات تکرار خواهد شد و امیدواریم انتخابات پرشوری برگزار شود.

اسحاق جهانگیری در زاهدان:انتخابات محل گفت وگوی مردم با نظام است

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور هم که به سیستان و بلوچستان سفر کرده بود، سخنران مراسم زاهدان بود. او انقلاب اسلامی را حرکت اجتماعی و جدیدی از تاریخ اجتماعی ملت ایران نامید که با خشونت مقابله کرد. به گزارش ایرنا، جهانگیری با بیان اینکه قانونمداری مهم ترین شعار انقلاب اسلامی بود، گفت: افراد انقلابی به نظم و قانون تمکین می کنند، انقلاب ما توسعه را درون زا می دانست مهم ترین آرمان امام راحل تحقق عدالت بود. وحدت و تقریب از مهم ترین نیازهای ضروری انقلاب بود، جمهوری اسلامی بر وحدت مبتنی بر ارزش های دینی و اسلامی استوار است. معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: وحدت امروز داروی پیشگیری از خشونت و افراطی گری و عامل مهم توسعه اقتصادی و محرومیت زدایی است. وی افزود: منطقه ما در شرایط بسیار ویژه قرار دارد و دشمنان بعد از 40 سال با تحریم سعی می کنند جمهوری اسلامی را از پیشرفت باز دارند، از جنگ اقتصادی استفاده کردند نتیجه نگرفتند، سردار سلیمانی را شهید کردند و با شهادت سردار حرکت جدیدی در منطقه آغاز کردند که باید هوشیار باشیم و انتقام خون سردار سلیمانی را بگیریم.  جهانگیری با اشاره به انتخابات مجلس هم گفت: صندوق رای محل گفت وگوی مردم و نظام است، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی هفته گذشته خود فرمودند در انتخابات شرکت کنید زیرا این عرصه محل تعیین سرنوشت ملت است. جهانگیری عصر دیروز با مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان دیدار کرد.

گزیده اظهارات مقامات و شخصیت های حاضر در راهپیمایی

آیت الله جوادی آملی، مرجع تقلید: باید قدردان این مردم باشیم، حق شناسی از مردم با توجه به حضور گسترده در این راهپیمایی این بوده که با حفظ برنامه های قبلی و کوشش و تلاش بیشتر مسئولان اقداماتی صورت گیرد که به ملت آسیبی نرسد.

آیت الله نوری همدانی، مرجع تقلید: این وحدت و شکوه، دشمنان را ناکام گذاشته و رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی و آرمان ها را تسریع می کند.

آیت الله مکارم شیرازی، مرجع تقلید: مردم ایران نشان دادند که به تبلیغات فاسد دشمنان توجه نمی کنند و در واقع مشت محکمی بر دهان امریکا زدند.

علی ربیعی،  سخنگوی دولت: باید حتما کاری کنیم که تحولات اجتماعی و سیاسی از دل صندوق ها بیرون بیاید؛ بنابراین صندوق را به مثابه برنامه توسعه و ثبات ایران دیده و با صندوق های رای قهر نکنیم. باید صندوق ها را غنی کرد نه اینکه با آنها قهر کرد.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی: ایران با اتخاذ تصمیم راهبردی در خصوص حمله موشکی به نماد اقتدار نظامی امریکا در عراق، ابهت پوشالی واشنگتن را فرو ریخت و نقطه عطفی را در روند فرار نظامیان امریکا از عراق و سپس منطقه رقم زد.

آیت الله آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت: حضور گسترده مردم بیانگر این مساله است که مردم پای انقلاب و اهداف انقلاب  و جمهوری اسلامی با صلابت به پیش می روند.

آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان: کسانی که به فکر مردمشان و راستگو باشند را انتخاب کنید و به آنها رای دهید و اگر دیدید دروغ می گویند به آنها رای ندهید. ما کار خود را کردیم و ای مردم عزیز شما هم کار خود را کنید.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه: موفقیت ما در تکیه به مردم است. حضرت امام فرمودند که مردم ولی نعمت ما هستند و این مساله نشان می دهد که ما بدون مردم هیچ هستیم و با مردم در برابر همه می توانیم مقاومت کنیم.

مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس پیام روشنی به دشمنان و دوستان انقلاب می دهد، دوستان را امیدوارتر و دشمنان را دلسردتر می کند.