آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
شهرستان ها
۷

با حضور معاون رئیس جمهوری ؛ 4 هزار واحد مسکن روستایی کرمان به بهره برداری رسید

با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور چهارهزار واحد مسکن روستایی ویژه محرومین شهرستان های جنوبی و شرقی استان کرمان به بهره برداری رسید.

 محمدباقر نوبخت، گفت: این واحدها در تفاهم نامه ای با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن اسلامی ساخته شده اند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسئولان دولتی باید برای رسیدگی به محرومان اقدام کنند، افزود: طی سال گذشته در جنوب استان کرمان با همراهی مسئولان استانی کار احداث 10 هزار واحد مسکونی به تفکیک 5هزار واحد برای کمیته امداد و 5 هزار واحد برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گذاشته آغاز شد که سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از دولت پشتیبانی مالی این پروژه را برعهده داشته است.

نوبخت تصریح کرد: همچنین روز پنجشنبه (17 بهمن) یک هزار و 350 واحد مسکونی دریکی از روستاهای جنوبی که توسط کمیته امداد آماده شده است؛ به بهره برداری رسید و مابقی واحدها تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در حاشیه این سفر موفق شدیم کار نوسازی و بازسازی یکهزار واحد مسکونی که در سیل دی ماه تخریب شده بودند را آغاز کنیم بیان داشت: امیدواریم در کمتر از 6 ماه آینده در کنار 16 پروژه دیگری که در سفر گذشته برای توسعه این استان به ویژه در جنوب و شرق استان تعهد شده است؛ این واحدها به بهره برداری برسند.  

معاون رئیس جمهوری همچنین گفت :  از 434 میلیارد تومان اعتبار تعهد سفرهای استانی رئیس دولت به استان کرمان  345 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.