آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۷۲۷۷
سیاسی
۳

دیگه چه خبر

توضیح  سردار شریف  درباره یک توئیت جنجالی : حاج قاسم حضوری در قرارگاه ثارالله نداشت

 خبر اول اینکه، پس از جنجالی شدن محتوای یک توئیت از حساب کاربری منتسب به سردار عزیز جعفری، سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران به آن واکنش نشان داد. به گزارش مشرق، در توئیت حساب کاربری منتسب به جعفری، فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیهالله آمده بود: «در ماجرای فتنه 78 و 88 حاج قاسم در صحنه مقابله با ضدانقلاب در کف خیابان بود و اقدامات موثری را برای کنترل نا امنی و آشوب ها انجام می داد. بار ها شاهد حضور او در قرارگاه ثارالله بودیم، در غبار این فتنه ها همزمان در مسائل سیاسی هم با نفوذ خود برای خواص به دنبال روشنگری بود.» این توئیت بلافاصله دستمایه حمله شبکه های معاند علیه سردار سلیمانی قرار گرفت. اما سخنگوی سپاه با تاکید بر اینکه «مطلب منتشرشده در این حساب دقیق نیست و حساب کاربری هم توسط شخص سردار عزیز جعفری اداره نمی شود»، گفت: «محتوای توئیت منتشر شده صحت ندارد و حاج قاسم مسئولیت و حضوری در قرارگاه ثارالله نیز  نداشته است. ماموریت اصلی آن شهید گرانقدر در حوزه برون مرزی و نیروی قدس سپاه و کمک به جبهه مقاومت و مقابله با توطئه های دشمن و تروریسم تکفیری علیه ملت های منطقه بوده است.»  اخیرا سیدمحمود دعایی در گفت وگویی با جماران به نقل از اسحاق جهانگیری گفته بود: ما شب قبل از اینکه حاج قاسم به منطقه برود با ایشان صحبت کرده بودیم که به دلیل اعتماد و علاقه ای که آقا به ایشان دارند، برای وساطت ایشان خدمت آقا حرکتی صورت بگیرد و ایشان تلاشی کند که روابط بین دوستان تلطیف شود؛ بخصوص طیف مورد حصر.» چون یک نگرانی وجود داشت که به دلیل سن بالای آنها و شاید بیماری اتفاقاتی بیفتد که خوشایند نباشد.  (جهانگیری) می گفت با حاج قاسم صحبت کردیم و حاج قاسم هم پذیرفت که مطرح کند و گفت، «من وقتی از سفر برگشتم، سعی می کنم که دنبال کنم.»

 تکذیب شایعه نخ نما شده استعفای دولت

 خبر دیگر اینکه، علی ربیعی سخنگوی دولت در واکنش به شایعه استعفای حسن روحانی رئیس جمهوری که در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب از سوی جریان منتقد دولت در فضای مجازی مطرح شده بود، گفت: «دولت تدبیر و امید تحت ریاست رئیس جمهوری تا دوازهم مرداد 1400 در خدمت ملت پای پیمان خود خواهد ایستاد».به گزارش خبرآنلاین، علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری نیز در واکنش به شایعه استعفای روحانی آن را مرتبط با رقابت های انتخاباتی جاری دانست و نوشت: «استعفا شایعه ای تکراری و فاقد خلاقیت شده. از شایعه سازانی که چندین صفحه دیالوگ تخیلی و مهیج می نوشتند و حتی میزانسن هم می چیدند واقعا بعید بود به این سطح تنزل کنند. برای پوشاندن دعوای دولیستی ها و مشاجره بی لیست ها، به شایعات خلاقانه تری نیاز است».

آسیب دیدگان عین الاسد به 109 نفر رسیدند

 دست آخر اینکه،  در حالی که در تازه ترین آمار ارائه شده، شمار نظامیان آسیب دیده حمله ایران به پایگاه امریکا در عراق به 109 نفر رسیده، رئیس جمهور امریکا که همواره سعی داشته خسارات جانی وارده به نظامیان امریکایی را کم اهمیت جلوه دهد، گفت: بعدا متوجه این آسیب ها شدم. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه بلومبرگ، دونالد ترامپ روز دوشنبه پس از اینکه وزارت دفاع امریکا اعلام کرد که در 109 نفر از نظامیان امریکایی پس از حمله ایران به عین الاسد در ماه ژانویه «آسیب مغزی خفیف» تشخیص داده شده است، گفت که بعدا متوجه آسیب های مغزی شده است. او ماه گذشته این آسیب ها را به عنوان «سردرد» اعلام کرده و آنها را مشابه آسیب ها و جراحات دیگر مانند قطع عضو ندانست. ترامپ روز دوشنبه گفت: آسیب مغزی وجود دارد، اما من آن را کمی متفاوت تر از بسیاری دیگر جلوه دادم و نظرم را در این باره عوض نخواهم کرد.