آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
شهرستان ها
۷

کوتاه از شهرستان ها

کمک 1/5 میلیارد ریالی خیر مقیم فرانسه به مددجویان ایلامی

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان چرداول گفت: فرد خیر مقیم کشور فرانسه یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای ساخت مسکن مددجویان این شهرستان کمک اهدا کرد.

خدابنده جمشیدزادی بیان کرد:  این فرد خیر چندین سال است در زمینه رفع مشکلات مددجویان و ایتام این شهرستان با کمیته امداد همکاری داشته و بتازگی نیز در تکمیل یک مجتمع مسکونی هشت واحدی برای مددجویان این شهرستان مشارکت کرده است.

وی افزود: کمک های این خیر نیکوکار شامل تامین مصالح ساختمانی و  برق کشی این مجتمع بوده که کمک های وی در این زمینه بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال است.

مدیر کمیته امداد شهرستان چرداول ادامه داد: این فرد خیر بیش از هفت سال است که با محوریت خانواده های بی سرپرست و کودکان یتیم با کمیته امداد چرداول همکاری داشته و هم اکنون نیز حمایت تعدادی از فرزندان یتیم شهرستان چرداول را عهده دار است.

جمشیدزادی ادامه داد: این نیکوکار در طول این مدت علاوه بر کمک های نقدی ماهیانه به این خانواده ها، در زمینه ایجاد اشتغال برای آنان، ساخت مسکن، تامین لوازم منزل، کمک هزینه تحصیلی و دیگر مشکلات آنان به این خانواده ها کمک می کند.

400 خانوار سیل زده گنبدکاووس صاحب خانه شدند

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنبدکاووس گفت: عملیات ساخت 400 واحد مسکونی برای خانوارهای سیل زده شهرستان به اتمام رسیده و به مناسبت دهه فجر از آنها بهره برداری می شود.

ولی الله رضایی اظهارداشت: در مجموع 344 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت واحدهای سیل زده گنبدکاووس هزینه شده که برای هر واحد، تسهیلات 400 میلیون ریالی پنج درصدی، 150 میلیون ریال وام معیشتی و 310 میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت شده است.

وی یادآور شد: در سیل اوایل سال جاری در شهرستان گنبدکاووس، یک هزار و 378 واحد مسکونی نیازمند بازسازی شدند که تاکنون عملیات ساخت 400 واحد به اتمام رسیده و بقیه واحدها در حال ساخت است و افزون بر آن، عملیات تعمیر چهار هزار و 319 واحد خسارات دیده از سیل امسال نیز پایان یافته است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنبدکاووس گفت: به غیر از 400 واحد مسکن ساخته شده برای جبران خرابی های سیل امسال، 200 واحد مسکن روستایی دیگر نیز که از هفته دولت تاکنون با 80 میلیارد ریال اعتبار ساخته شده، در ایام دهه فجر افتتاح می شود.

رضایی کلنگ زنی طرح هادی روستایی در 54 روستای گنبدکاووس از محل اعتبارات ماده 10 حوادث با صرف 59 میلیارد و 600 میلیون ریال را از دیگر برنامه های اجرایی بنیاد مسکن در دهه فجر برشمرد و اظهارداشت : در مجموع امسال بنیاد مسکن اجرای طرح هادی روستایی از محل اعتبارات تملک دارایی و سیل را در 107 روستا در حال اجرا دارد. وی با اشاره به هزینه کرد کلی 497 میلیارد و 160 میلیون ریال برای مجموع طرح های بنیاد مسکن گنبدکاووس در دهه فجر، خاطرنشان کرد: 862 خانوار از مزایای طرح های افتتاحی بنیاد مسکن در شهرستان بهره مند می شوند.