آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
شهرستان ها
۷

فرمانده انتظامی قم اعلام کرد: تصادف های ساختگی برای کلاهبرداری از شرکت های بیمه

فرمانده انتظامی قم گفت: اعضای باندی که با ترفند تصادف های ساختگی 10 میلیارد ریال از شرکت های بیمه کلاهبرداری کرده بودند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

سرتیپ عبدالرضا آقاخانی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت گسترده و خانوادگی یک باند تصادف های ساختگی، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم قرار گرفت.

وی گفت: در بررسی های اولیه مشخص شد یکی از متهمان اصلی این باند، تعدادی تصادف صوری را در سراسر کشور صحنه سازی کرده و مدارک هویتی و همچنین اوراق سفید امضا، سفته از مصدومان را در منزل خود نگهداری می کند که در ادامه کارآگاهان با هماهنگی مقام قضایی، وی و همدستش را دستگیر کردند.

وی افزود: سپس متهمان طی تحقیقات صورت گرفته با توجه به شواهد و مدارک موجود به بزه انتسابی اعتراف کردند و سپس در پی کشف مدارک هویتی مصدومان از منزل این افراد، بلافاصله موضوع طی مکاتبه به بیمه مرکزی و همچنین کلیه شرکت های بیمه اعلام شد تا از پرداخت دیه به مصدومان که 38 نفر بودند خودداری شود.

آقاخانی گفت: در ادامه با صدور حکم جلب یکی دیگر از متهمان اصلی این پرونده که دارای 5 فقره سابقه کیفری بود، نامبرده دستگیر و صراحتا به جرم خود اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: افراد مذکور اذعان داشتند با شناسایی افراد معتاد ضمن دریافت سفته و اوراق سفید امضا، با شکستن استخوان بینی و محل هایی که دیه به نسبت سنگین تری داشتند آنها را به محل تصادف برده و پس از صحنه سازی و برخورد آن شخص با یک خودرو در حال عبور، وی را به بیمارستان منتقل می کردیم.

وی گفت: در بررسی های انجام شده و استعلام از شرکت های بیمه مشخص شد متهمان طی 40 فقره تصادف، 10 میلیارد ریال از شرکت های بیمه کلاهبرداری کرده اند.

وی اضافه کرد: در ادامه شش نفر از اعضای خانواده این افراد که در تصادف های ساختگی دخیل بودند دستگیر و درنهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.