آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
شهرستان ها
۷

6 هزار واحد مسکونی زلزله زده شهری در سرپل ذهاب ساخته شد

فرماندار سرپل ذهاب گفت: عملیات ساخت شش هزار واحد مسکونی شهری که در جریان زلزله آبان سال 96 تخریب شده بود به پایان رسید و مالکان آنها در این واحدها سکونت یافتند.

محبت جمالی نیا، افزود: هم اکنون عملیات ساخت سه هزار و 166 واحد شهری نیز در دست اقدام است که در شهر سرپل ذهاب شاهد فرصت سازی از قبل زلزله در تراکم طبقات هستیم که از یک و دو دهم طبقه اکنون واحدها به سه و هشت دهم طبقه رسیده اند.

وی اظهار داشت: همچنین عملیات ساخت هشت هزار و 266 واحد مسکونی روستایی نیز پایان یافته که 20 درصد شاهد افزایش ساخت وساز واحدهای مسکونی در سطح روستاها هستیم.

جمالی نیا افزود: هم اکنون 21 بلوک از مسکن مهر شهید شیرودی سرپل ذهاب تکمیل شده و در برخی واحدها خانوارها در آن ساکن شده اند و سه بلوک آن نیز که به طور کامل تخریب شد با پیشرفت 60 درصد در دست بازسازی است.

وی ادامه داد: برای تکمیل واحدهای احداثی که در اثر تورم و گرانی مصالح ناتمام مانده اند به هر واحد 120 میلیون ریال تسهیلات با تایید بنیاد مسکن و معرفی به بانک های عامل پرداخت می شود که تاکنون برای دو هزار و 475 واحد تشکیل پرونده و یک هزار و 30 فقره نیز تسهیلات خود را دریافت کرده اند.