آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
ورزشی
۹

اخبار کوتاه از فوتبال

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان  در 2 سال آینده 2+2 باقی ماند

نشریه اماراتی از رده بندی جدید AFC خبر داد که فوتبال ایران بدون تغییر در رده بندی پنجم آسیا باقی مانده است.

به گزارش نشریه «الاتحاد» در جدیدترین خبر از منابع آگاه از کنفدراسیون فوتبال آسیا رده بندی جدید لیگ های فوتبال ایران را اعلام کرد.در جدیدترین رده بندی با اعلام این رسانه اماراتی فوتبال ایران با کسب 82.089 امتیاز در رده پنجم ماند تا سهمیه باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا 2021 و 2022 مشخص شود.رده بندی جدید AFC با تفکیک سهمیه ها در لیگ قهرمانان آسیا 2021 و 2022 به ترتیب زیر است:1- چین با کسب 100 امتیاز(1+3)،2-ژاپن با کسب 99.460(1+3)،3- عربستان با کسب 90.544(1+3)،4-قطر با کسب 84.984(1+3)،5-ایران با کسب 82.089(2+2). بنا به قوانین لیگ قهرمانان آسیا تیم های اول و دوم رده بندی در هر منطقه سهمیه 1+3 خواهند داشت. یعنی با توجه به رده بندی جدید در منطقه غرب عربستان و قطر با داشتن رده اول و دوم سهمیه 1+3 دارند و ایران با قرار گرفتن در رده سوم سهمیه 2+2 خواهد داشت.

مرخصی استقلال به دیاباته پس از واریز مطالباتش

با مجوز باشگاه استقلال، مهاجم اهل مالی این تیم پس از دریافت حقوقش به مرخصی رفت. شیخ دیاباته، مهاجم مصدوم تیم فوتبال استقلال، پس از درخواست مرخصی کوتاه مدت برای دیدار با خانواده اش، دیروز ایران را به مقصد فرانسه ترک کرد. حقوق او روز دوشنبه توسط باشگاه استقلال به حساب دیاباته در دوبی واریز شد. باشگاه استقلال اعلام کرد: شیخ دیاباته یک بازیکن حرفه ای و متعهد است و باوجود مشکلاتی که برای بازگشت او به تهران پس از پایان تعطیلات زمستانی و شروع دور برگشت مسابقات وجود داشت، این موضوع را به اثبات رساند. به همین دلیل انتظار می رود که هواداران در شرایط فعلی به شایعات بی اساس اهمیت ندهند.دیاباته اواخر هفته آینده به تهران بازخواهد گشت.

الکساندر نوری سرمربی موقت هرتابرلین

دستیار یورگن کلینزمن به عنوان سرمربی موقت تیم هرتابرلین انتخاب شد.

به گزارش کیکر، حضور یورگن کلینزمن که بعد از چند سال حضور در فوتبال آمریکا به کشورش برگشت تا هدایت هرتابرلین را برعهده بگیرد کوتاه بود و این مربی بعد از چند بازی از سمت خود استعفا داد. کلینزمن اعلام کرد که مدیران باشگاه هرتابرلین از او حمایت لازم را انجام ندادند تا این مربی از سمت خود استعفا دهد.بر این اساس باشگاه هرتابرلین اعلام کرد الکساندر نوری سرمربی ایرانی که سابقه هدایت وردربرمن را نیز در کارنامه دارد، فعلا به عنوان سرمربی هدایت هرتابرلین را بر عهده خواهد داشت.سرمربی آلمانی هرتابرلین در شرایطی از این تیم کناره گیری کرده است که برلینی ها در پنجره نقل و انتقالات زمستانی یکی از ولخرج ترین تیم های بوندس لیگا بودند.کلینزمان در پنجره نقل وانتقالات زمستانی 4 بازیکن به خدمت گرفت.آن ها توسارت را از المپیک لیون با مبلغی به ارزش 25 میلیون یورو جذب کردند، پیاتک را از میلان با 22 میلیون یورو به خدمت گرفتند، کونها از لایپزیگ با 18 میلیون یورو راهی این تیم شد و آسکاسیبار هافبک آرژانتینی هم از اشتوتگارت راهی برلین شد. بازی بعدی هرتابرلین در بوندسلیگا برابر پادربورن است و در این دیدار نوری وظیفه هدایت تیمش را عهده دار خواهد بود.

عقد قرارداد رسمی فدراسیون فوتبال با اسکوچیچ

قرارداد سرمربی جدید تیم ملی با فدراسیون فوتبال به امضا رسید.

دراگان اسکوچیچ روز دوشنبه با حضور در فدراسیون فوتبال و پس از دیدار با حیدر بهاروند،سرپرست فدراسیون فوتبال قراردادش را با فدراسیون به صورت رسمی به امضا رساند.بدین ترتیب این مربی کروات که انتخابش با انتقادهای شدیدی همراه بوده است، به صورت رسمی فعالیت خود را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران آغاز کرد.این مربی کروات دیروز در پستی در اینستاگرام خود نوشت: افتخار می کنم که هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده دارم.