آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
اخبار کشور
۹

حوادث کوتاه از کشور

کشف مواد مخدر

یزد- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان یزد، از کشف مواد مخدر از نوع تریاک و حشیش خبر داد.

سرتیپ محمدرضا میرحیدری، افزود: ماموران در محورهای «مهریز-یزد»، «هرات - مروست» و همچنین ایستگاه بازرسی شهید «مدنی» چهار دستگاه خودروی مربوط به قاچاقچیان مواد مخدر را شناسایی و متوقف کردند.

وی گفت: در بازرسی از این خودروها 624 کیلوگرم موادمخدر شامل 582 کیلو تریاک و 42 کیلوگرم حشیش کشف و هشت نفر از قاچاقچیان مواد مخدر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه محموله های کشف شده از زاهدان به مقصد تهران و شهرهای شمالی تهیه و بارگیری شده بود خاطرنشان کرد: قاچاقچیان به مقامات قضائی معرفی شدند.

جریمه برای وارد کننده متخلف

تبریز- خبرنگار کیهان: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از تعلیق یک ساله کارت بازرگانی فردی به دلیل عدم ایفای تعهدات خبر داد.

سیداحد یوزباشی اظهار داشت: با گزارش بانک سامان شعبه مرکزی تبریز در مورد عدم ایفای تعهدات واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در این اداره کل پرونده ای تشکیل و مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: این شرکت وارداتی در تبریز برای وارد کردن سنگ منگنز اقدام به افتتاح سه فقره حواله ارزی جمعا به ارزش 115 هزار و 200 یورو از محل ثبت سفارشات از طریق بانک سامان شعبه مرکزی تبریز کرده بود اما با توجه به عدم ارائه موارد مربوط به مقررات رفع تعهدات ارزی (ارائه مدارک مثبته گمرکی، اصل پروانه گمرکی و یا گواهی سبز گمرکی که حاکی از ورود و ترخیص کالا به داخل کشور)، تخلف محرز اعلام و متهم به پرداخت عین ارز به مبلغ 115 هزار و 200 یورو و تعلیق کارت بازرگانی به مدت یکسال محکوم شد.

 مرگ بر اثر ریزش دیوار

شیراز- خبرنگار کیهان: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس از مرگ فردی بر اثر ریزش دیوار در روستای زنگنه شهرستان شیراز خبر داد.

سرهنگ کاووس محمدی، بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر مرگ یک کارگر در روستای زنگنه، بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام و در بررسی های اولیه مطلع شدند فردی به همراه دوستش در یک مرغداری مشغول کار بوده اند که به دلیل ریزش دیوار، یکی از آنان مجروح و راهی بیمارستان شده که به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت کرده است.

کشف گوشت قرمز فاسد

همدان- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 50 تن گوشت قرمز فاسد و غیربهداشتی در شهرستان کبودرآهنگ خبر داد.

سرتیپ بخشعلی کامرانی صالح، گفت: به دنبال کسب خبری مبنی بر نگهداری، بسته بندی و توزیع غیربهداشتی گوشت قرمز در چهار واحد سردخانه ای در شهرستان کبودرآهنگ، بررسی موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی شهرستان قرار گرفت.

سردار کامرانی صالح با بیان اینکه در بازرسی از این واحدها، 50 تن گوشت قرمز غیربهداشتی بسته بندی شده و آماده توزیع، کشف و ضبط شد افزود: در این زمینه دو نفر دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شدند.

سانحه رانندگی 4 کشته برجای گذاشت

رشت- خبرنگار کیهان: رئیس پلیس راه فومنات اظهار داشت: برخورد سه خودروی سواری در محور «فومن- سراوان» چهار کشته برجای گذاشت.

سرهنگ امیدی، گفت: در این حادثه سه دستگاه خودروی سواری پراید، پرشیا و سمند در محور «فومن سراوان» در محدوده سه راهی دهستان «رودپیش» با یکدیگر برخورد کردند که براثر آن چهار نفر از سرنشینان این خودروها به علت شدت جراحات وارده در دم جان باختند.

وی اضافه کرد: پنج نفر دیگر از سرنشینان این سه خودرو نیز در این سانحه رانندگی مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته وی علت این حادثه رانندگی و جزئیات آن در دست بررسی است.