آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۴۸۲۵
خودرو
۱۶

حرکت خودروسازان خصوصی در جاده افت

دنیای اقتصاد : آمار 10 ماهه شرکت های خودروساز خصوصی حکایت از افت تولید آنها دارد و این شرکت ها نتوانسته اند راهکاری برای فائق آمدن بر شرایط تحریمی پیدا کنند.

بر اساس آمارهای منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان دی ماه سال جاری خودروسازان خصوصی در مجموع توانسته اند 25 هزار و 30 دستگاه از انواع محصولات خود را در خطوط تولید نهایی کنند. این در حالی است که آنها تا پایان دی ماه 97 در مجموع 87 هزار و 149 دستگاه از محصولات خود را در خطوط تولید تکمیل کرده بود. مقایسه وضع تولید آنها در دی ماه 98 با مدت مشابه سال گذشته نیز گویای افت تولید 2/ 71 درصدی این شرکت ها است. علت این وضع را باید در خروج شرکای بین المللی این شرکت ها و همچنین عمق کم داخلی سازی قطعات مورد استفاده در خطوط تولید جست و جو کرد.

در واقع حیات شرکت های خودروساز خصوصی به تداوم همکاری شرکای بین المللی با آنها گره خورده است، با این حال بازگشت تحریم های صنعت خودرو سبب شده خودروسازان خصوصی کج دار و مریز به فعالیت خود ادامه دهند. کاهش سطح همکاری خودروسازان چینی با شرکای داخلی بیشترین ضربه را به آمار تولید خودروسازان خصوصی وارد کرده است. در دوران اوج تحریم ها خودروسازان چینی از خلا حضور خودروسازان اروپایی و آسیایی استفاده کردند و توانستند جایی برای خود در بازار ایران باز کنند. بخشی از شرکت های خودروساز خصوصی در آن مقطع تاسیس شدند و بخش دیگری از آنها در دوران بعد از امضای توافق نامه برجام به وجود آمدند. در دوران بعد از امضای این توافق نامه به نوعی خودروسازان چینی توانستند جای پای خود را در بازار ایران محکم کنند و سهمی از بازار را به طور ثابت به خود اختصاص دهند.

در حال حاضر 12 شرکت خودروساز خصوصی در زمینه مونتاژ محصولات سواری در کشور فعال است. از این تعداد 8 شرکت در دی ماه هیچ محصولی را در خطوط تولید خود نهایی نکرده اند. چهار شرکت خودروسازان بم تولیدکننده محصولات برند جیلی، مدیران خودرو تولیدکننده محصولات برند چری، بهمن موتور تولیدکننده محصولات برند مزدا و هاوال و بسترن و کرمان موتور تولیدکننده محصولات برند جک در ایران، در دی ماه همچنان خطوط تولید خود را فعال نگه داشته اند. البته وضع تولید خودروسازان خصوصی فعال در دی ماه امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته همچنان با افت همراه بوده است.خودروسازان بم با تولید هزار و 178 دستگاه محصول تا پایان دی 98 در مقایسه با تولید در مدت مشابه سال گذشته، افت تولید 5/ 36 درصدی را از خود به جای گذاشته اند. این خودروساز تا پایان دی ماه 97 توانسته بود هزار و 858 دستگاه از محصولات خود را در خطوط تولید نهایی کند.

مدیران خودرو نیز در مدت ذکر شده افت 3/ 75 درصدی را به نام خود به ثبت رسانده است. این خودروساز تا پایان دی ماه سال جاری توانسته است 9 هزار و 166 دستگاه از انواع محصولات خود را در خطوط تولید تکمیل کند. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این خودروساز توانسته بود 37 هزار و 244 دستگاه از محصولات خود را نهایی کند.حال به سراغ بهمن موتور می رویم. این شرکت تا پایان دی ماه سال جاری در مجموع هزار و 763 دستگاه محصول را تولید کرده است. همین خودروساز تا پایان دی ماه 97، تعداد 8 هزار و 350 دستگاه تیراژ داشت. بنابراین گروه بهمن افت تولید 8/ 78 درصدی را در مدت زمان یاد شده تجربه کرده است. کرمان موتور آخرین خودروساز خصوصی فعال در دی ماه سال جاری است که آمار تولیدش را بررسی می کنیم. کرمان موتوری ها طی 10 ماهه سال جاری 11 هزار و 799 دستگاه خودرو تولید کرده اند که در قیاس با 33 هزار و 790 دستگاه خودروی تولیدی در مدت زمان مشابه سال گذشته، افت تولید 65 درصدی را نشان می دهد.