آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۴۸۲۵
خودرو
۱۶

جهان خودرو

تعرفه های خودرویی در گرو مذاکرات

دنیای اقتصاد : لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که تصمیم ایالات متحده برای اعمال «فصل 232» تعرفه های امنیت ملی بر خودروها و قطعات وارداتی از اتحادیه اروپا هم اکنون متوقف شده است تا نتیجه تلاش واشنگتن و بروکسل برای نیل به یک توافق تجاری مشخص شود. کودلو در این مورد به بلومبرگ گفت:«فکر می کنم کل روند تصمیم گیری در این ماجرا متوقف شده، زیرا دو طرف در حال مذاکره هستند و امکان دارد به یک توافق تجاری دست یابند.» دولت ترامپ در ماه مه 2018 تحقیقات پیرامون تاثیر واردات خودرو بر امنیت ملی آمریکا را کلید زد. یکی از مطالعات دولت در این زمینه مدعی است که ورود برخی از خودروها و قطعات، در حال «تضعیف اقتصاد داخلی ایالات متحده» هستند که این روند می تواند به تهدید امنیت ملی نیز بدل شود. با این حال دولت ترامپ که ضرب الاجل اعمال تعرفه ها بر خودروهای وارداتی را از اروپا نوامبر 2019 اعلام کرده بود، تصمیم گرفت تا به مذاکرات با اتحادیه اروپا ادامه دهد.

 
بسیج خودروسازان چینی در تولید ماسک

دنیای اقتصاد : خودروسازان چینی در جدیدترین اقدام خود برای ممانعت از تداوم شیوع ویروس کرونا، تولید ماسک در مقیاس گسترده را آغاز کرده اند تا علاوه بر تسهیل رفع کمبود ماسک در چین، با ویروسی که خودروسازی این کشور را به تعطیلی کشانده است، مقابله کنند. خودروسازانی مانند «بی.وای.دی» در خطوط تولید خود تغییراتی اعمال کرده اند تا بتوانند با همکاری برخی از شرکت های دیگر نظیر سینوپک، غول پتروشیمی و فاکسکان، شرکت مونتاژ آی فون، تولید ماسک هایی را با توانایی ممانعت از ورود میکرو ارگانیزم ها تولید کنند. برخی دیگر از این خودروسازان همچنین مواد ضدعفونی کننده و عینک های مخصوص را نیز تولید خواهند کرد. در حالی که چین هم اکنون بزرگ ترین تولیدکننده ماسک جهان است، سطح تولید روزانه 15 میلیون ماسک در این کشور برای مقابله مردم با ویروس مرگبار کرونا کافی نیست. تغییر فاز سریع ماهیت یک خط تولید، نشان دهنده ظرفیت های بالای تولید در چین برای مقابله با یک بحران فزاینده است.

 
سرایت کرونا به جگوار-لندروور

دنیای اقتصاد : گروه خودروسازی جگوار-لندروور نسبت به اخلال در زنجیره تامین قطعات موردنیازش در خارج از چین هشدار داده است. این خبر دو روز پس از آن اعلام شد که جگوار اعلام کرده بود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارخانه های تولید قطعات خودرو در چین می تواند بر میزان درآمد فصلی این خودروساز موثر باشد. این خودروساز بریتانیایی همچنین اعلام کرد که اگر بحران برخاسته از شیوع کرونا در قطعه سازی چین تداوم یابد، حتی کارخانه های این شرکت در خارج از چین نیز می توانند از اخلال در زنجیره تامین قطعات متاثر شوند. تاکنون جگوار از برنامه اش برای تمدید زمان تعطیلی کارخانه خود در چانگشو که تا 12 فوریه (امروز) تعیین شده بود، خبر نداده است. پیش از این نیز بسیاری از خودروسازان دیگر همین روند را در پیش گرفته اند. شرکت هایی نظیر هوندا، تویوتا، بی ام و، نیسان و پژو فعالیت کارخانه های خود در سراسر چین را به حالت تعلیق درآورده اند.