آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۸
ورزش
۴

برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا

برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا ترکیب تیم ملی تکواندوی بانوان مشخص شد

بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا تکواندو در بخش کیوروگی از  14 تا 16 اسفند به میزبانی لبنان در بیروت برگزار می شود. کادر فنی تیم ملی بانوان بعد از حضور در مسابقات بین المللی ترکیب تیم اعزامی به این مسابقات را اعلام کرد.  بر همین اساس غزل سلطانی در وزن 46 کیلوگرم، ناهید کیانی در وزن  49 کیلوگرم، مهلا مومن زاده در وزن 53 کیلوگرم، طیبه پارسا در وزن  57 کیلوگرم، کیمیا همتی در وزن 62 کیلوگرم و زهرا پوراسماعیل در وزن  73+ کیلوگرم در قالب تیم ملی کشورمان در این مسابقات شرکت می کنند. 

همچنین یلدا ولی نژاد در وزن 67 کیلوگرم و زینب اسماعیلی در وزن 73 کیلوگرم که از طریق مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی 2019 کیش جواز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کرده اند، به این رویداد اعزام می شوند.

در این دوره برای نخستین مرتبه رقابت های تیمی در بخش های مردان، زنان و تیمی مشترک نیز برگزار می شود که ناهید کیانی (تیمی زنان)، یلدا ولی نژاد (تیمی زنان)، زهرا پوراسماعیل (تیمی زنان)، نگار اسماعیلی (تیمی زنان)، تینا مدانلو (تیمی زنان مشترک) و کیمیا همتی (مشترک) به منظور حضور در مسابقات معرفی شدند.

هدایت این نفرات به عهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربی است. رقابت های قهرمانی آسیا G4 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 4/14 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک ورزشکاران تعلق می گیرد.