آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۸
ورزش
۴

مستطیل سبز

 کولی بالی جانشین سیلوا

باشگاه پاری سن ژرمن به دنبال جذب مدافع سنگالی ناپولی است. شبکه «اسکای اسپورت» ایتالیا خبر داد که سران PSG به دنبال کالیدو کولیبالی هستند. قرارداد سیلوای 35 ساله در این فصل به پایان می رسد. مدیر باشگاه پاریسی آماده است تا دستمزد 12 میلیون یورویی برای جذب این مدافع 29 ساله پیشنهاد کند. البته آنها باید رضایت ناپولی را نیز کسب کنند چون او تا سه سال دیگر قرارداد دارد.

 دوری 20 روزه کاستا

داگلاس کاستا، بازیکن موثر تیم فوتبال یوونتوس بار دیگر مصدوم شد و بنا بر اعلام پزشکان باشگاه یوونتوس، حداقل 20 روز دور از میادین خواهد بود.

مصدومیت این بازیکن در جریان دیدار اخیر یووه مقابل هلاس ورونا در چارچوب سری A رخ داد و او دو بازی آینده تیمش در لیگ، جدال نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا مقابل میلان و احتمالا بازی با لیون در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا را از دست خواهد داد.

 آلکس نوری جانشین کلینزمن

آلکس نوری به عنوان جانشین موقت یورگن کلینزمن سرمربی سابق هرتا برلین معرفی شد. کلینزمن که در زمان ده هفته ای حضور در هرتابرلین 76 میلیون یورو برای خریدهای متنوع، خرج روی دست مدیران باشگاه گذاشت، بعد از جدایی گفت: آن چیزهایی که از باشگاه انتظار داشتم، محقق نشد. به همین دلیل به این نتیجه رسیده ام که باید سمت خود به عنوان سرمربی هرتا را ترک کنم و به نقش قبلی ام به عنوان یکی از اعضای هیات نظارت باشگاه برگردم.

 یووه به دنبال گواردیولا

پس از انتشار شایعه بازگشت سرمربی سابق بانوی پیر به این تیم، یک رسانه انگلیس از برنامه باشگاه یوونتوس برای استخدام سرمربی سابق بارسلونا خبر داد. نشریه سان در گزارشی مدعی شد باشگاه یوونتوس در نظر دارد در پایان فصل جاری پپ گواردیولا، سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی را جانشین مائوریتزیو ساری کند. به نوشته این رسانه، آندره آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس مدت هاست به دنبال گواردیولاست و می خواهد با او به اوج برسد. 

 امری: بارسلونا با VAR  ما را حذف نمی کرد

اونای امری، سرمربی اسپانیایی سابق پاری سن ژرمن در گفت وگو با فرانس فوتبال، گفت: در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بارسلونا، یک بازی بسیار سطح بالا ارائه کردیم؛ اما در بازی برگشت آنها ما را حذف کردند چون چیزی به عنوان کمک داور ویدئویی (VAR) وجود نداشت. برای همه مشخص بود که تصمیمات داور ما را حذف کرد. 

 موسسه استعدادیابی توتی

فرانچسکو توتی، اسطوره فوتبال ایتالیا با تاسیس موسسه استعدادیابی برای شناسایی بازیکنان آینده دار، ارتباط خود با دنیای فوتبال را حفظ کرده است. موسسه توتی اکنون به باشگاه ها و بازیکنان فوتبال خدمات مشاوره ای هم می دهد.

توتی این خبر را در صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های اجتماعی اعلام کرد و آن را آغاز یک ماجرای جدید برای دوران کاری خود در حوزه فوتبال دانست.

 وعده نیمار به بکام

نیمار ستاره برزیلی پاری سن ژرمن در برنامه مشترک اسپانسرش با دیوید بکام، ستاره اسبق تیم ملی انگلیس، از تصمیم خود برای بازی در تیم تحت تملک بکام، خبر داد. نیمار جونیور اعلام کرد که پس از پایان دوران بازیگری اش در فوتبال اروپا قصد دارد راهی MLS شود و در تیم اینترمیامی بازی کند، تیمی که دیوید بکام یکی از سهامداران آن است.