آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۸
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶
گزارش

دارابی، معاون امور استان های صدا و سیما: 22 بهمن امسال تابلوی زیبای حمایت ملت از شهدای مقاومت بود

معاون امور استان های صدا و سیما گفت: حضور حماسی ملت ایران در 22 بهمن امسال و همزمانی آن با چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی، تابلویی زیبا از حمایت مردمی از شهدای مقاومت بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما، رضا علیدادی، معاون توسعه فناوری رسانه همزمان با برگزاری راهپیمایی 22 بهمن با حضور در معاونت امور استان ها ضمن دیدار با دارابی، معاون امور استان های صدا و سیما از بخش های مختلف این معاونت در پوشش راهپیمایی 22 بهمن بازدید کرد.

در این دیدار دارابی از تلاش همکاران فنی سازمان برای ایجاد بستر ارتباط مناسب به منظور انتقال صوت و تصاویر راهپیمایی از سراسر کشور تقدیر و تشکر کرد.

وی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را نشانه وفاداری آنان به نظام و انقلاب دانست و گفت: گزارش همکاران رسانه ملی از صداوسیمای مراکز استانی حاکی از شور و نشاط وصف ناپذیر مردم در حمایت از آرمان های امام و رهبری داشت؛ به طوری که امسال شاهد حضور گسترده تر مردم در این حماسه ملی بودیم و حتی در شهرهای کوچک هم خیل عظیم جمعیت مشهود بود.

وی افزود: همزمانی راهپیمایی 22 بهمن امسال با چهلمین روز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تابلویی بی نظیر از عشق و علاقه مردم به شهدا و فرهنگ مقاومت را به تصویر کشید.

معاون امور استان های صدا و سیما با بیان این که امسال بیش از 1200 بار ارتباط زنده از مراکز و شهرهای مختلف کشور و به همت شبکه های استانی با شبکه های سراسری و بیش از 4 ساعت ارتباط زنده تصویری با شبکه سراسری «شما» برقرار شد، عنوان کرد: این حجم از اقدامات و ارتباط زنده تصویری در شرایطی انجام گرفت که شرایط جوی در بسیاری از شهرهای کشور نامناسب بود و بارش شدید برف و باران و برودت هوا کار تصویربرداری و تولید گزارش را با مشکل مواجه می کرد ولی همکاران پرتلاش مراکز به دلیل وظیفه ذاتی خود و رسالتی که به دلیل حضور گسترده مردم در این شرایط بر دوش آنها گذاشته بود، با تمام توان وارد میدان شده و با بهره گیری از امکانات فنی و تجارب گذشته ، تکلیف رسانه ای خود را به بهترین نحو ممکن انجام دادند. وی افزود: در مجموع 2755 ساعت برنامه رادیویی و تلویزیونی با موضوع دهه فجر در روز 22 بهمن تولید شده  که حاصل تلاش همکاران ما در مراکز استانی صداوسیماست.

دارابی با تشریح اقدامات معاونت امور استان ها در سالگرد چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بیش از 73 عنوان برنامه با مجموع زمانی 2614 دقیقه در قالب های گوناگونی همچون سریال، مستند، فیلم تلویزیونی و مجموعه مستند به همراه ده ها کلیپ و نماهنگ، موسیقی تصویر و قطعات موسیقایی از تولیدات دفتر موسیقی و سرود معاونت امور استان های رسانه ملی در اختیار شبکه های رادیویی و تلویزیونی استانی و سراسری قرار گرفت و روی آنتن رفت که بخشی از آنها در ارتباط با چهلمین روز شهادت سردار دل ها بود.

وی ادامه داد: خبرنگاران و گزارشگران شبکه های رادیویی و تلویزیونی استانی از صبح روز 22 بهمن در محل های از پیش تعیین شده مستقر شدند تا در زمان راهپیمایی، آماده برقراری ارتباط زنده از سراسر کشور باشند و بتوانند تصویری واقعی از این حضور باشکوه را برای مخاطبان شبکه های سراسری مخابره کنند که بحمدا... این مهم به بهترین شکل انجام گرفت.

رضا علیدادی، معاون توسعه و فناوری رسانه نیز در این بازدید با قدردانی از تلاش مراکز استانی صداوسیما در پوشش راهپیمایی با شکوه 22 بهمن گفت: شبکه های استانی صدا و سیما نقش تعیین کننده ای در انعکاس شور عظیم مردم در مناسبت های مختلف برعهده دارند و ارتباط تنگاتنگ آنها با لایه های مختلف مردم تصاویر زیبایی از همبستگی و وحدت مردم بزرگ ایران را به نمایش می گذارد.