آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۸
فرهنگ
۹
پشت صحنه

شب پرواز سیمرغ ها

 سی و هشتمین فیلم فجر دیشب تمام شد. اما صد حیف که این یکی رفت و صد شکر که دیگری از راه می رسد. بله، از همین امشب جشنواره موسیقی فجر کار خودش را آغاز می کند، آن هم با اجرای خوبی از ارکستر سمفونیک صدا و سیما. اجرایی که توصیه می کنیم از دستش ندهید، نوازنده ها و رهبر ارکستر سنگ تمامی گذاشته اند که نگوییم برایتان! 

ما چون در جلسات تمرین حضور داشتیم می دانیم امشب قرار است چه اجرای خوب و به یاد ماندنی ای روی صحنه تالار وحدت برود. حالا قول می دهیم روزهای آینده را به موسیقی فجر هم بپردازیم و برایتان بگوییم در این ایام چه خبر بوده، چه اتفاقاتی رخ داده و چه اتفاقات و اجراهایی پیش روی جشنواره خواهد بود. 

 تا یادمان نرفته بگوییم امروز گروه فرهنگ و هنر صفحه 9 تا 11 را نوشته و صفحه 12 را برداشته و برده ایم صفحه 20 تا بتوانیم اتفاقات آیین پایانی فیلم فجر را برایتان بنویسیم. یعنی همه رفتند خانه و ما ماندیم پای تلویزیون. ساناز قنبری هم حاضر در سالن اختتامیه. از شما چه پنهان حسابی هم خسته بودیم، اما خوشحال و پرانرژی. مگر چند رویداد سینمایی به این خفنی و باحالی در سراسر سال داریم؟ اصلا عادی است که تا پرواز آخرین سیمرغ روی شانه صاحبش منتظر بنشینیم و گزارشی برایتان بنویسیم جذاب  و خواندنی.  در سه صفحه دیگر  امروز مثل روزهای قبل صفحات 10 و 11 به سینما اختصاص دارد. علی رستگار که هر روز برایتان درباره فیلم های اکران شده در جشنواره می نوشت و زرشک و تمشک به دوستان سینماگر و بازیگر تقدیم می کرد، امروز پرونده میوه هایش را با نوشتن از فیلم های اکران شده در چند روز پایانی جشنواره می بندد. 

 در کنارش صابر خان محمدی تازه از لاهیجان برگشته و البته سوغات نیاورده هم برایتان از خفن های جایزه اسکار امسال نوشته است. نه فقط نوشته که عکس های خوب و نکات جالبی هم از دل این رویداد بیرون کشیده و تحلیل کرده است. برای نظم بیشتر بگویم استاد علی در صفحه 10 حضور دارد و صابر خان صفحه 11 را در تیول خود گرفته و چه کرده! 

 در صفحه 9 هم زینب مرتضایی فرد رفته سراغ فیلم هایی که به موضوع کودکان کار پرداخته اند. چرا؟ خب همه چیز را همین جا بگویم که چیزی نمی ماند برای خواندن. خودتان می توانید گزارش را بخوانید و ببینید چرا همکارمان رفته سراغ این موضوع. در همین حد برایتان بگوییم که کلی نام آشنا و فیلم خوب در گزارش همکارمان انتظارتان را می کشد تا درباره شان بخوانید  و شاید هم دلتان بخواهد بعضی از آنها را دوباره تماشا کنید.