آرشیو دو‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۳۶۳۸
ورزش
۱۴

خبر

فولاد خوزستان از 2 پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با توجه به شکایت مجید ایوبی از باشگاه شاهین شهرداری بوشهر، این باشگاه به پرداخت مبلغ 540 میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ 19 میلیون و 620 هزار ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد.

در پی شکایت محمد قاضی نجف آبادی از باشگاه پیکان، این باشگاه به پرداخت مبلغ یک میلیارد و 980 میلیون ریال بابت اصل خواسته به انضمام مبلغ 43 میلیون و 164 هزار ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم می شود.

در پرونده شکایت باشگاه سپیدرود رشت از باشگاه فولاد خوزستان، این باشگاه (فولاد خوزستان) به محرومیت از ثبت قرارداد با هر بازیکن جدید (داخلی و خارجی) به مدت دو دوره زمانی کامل و متوالی نقل و انتقالات محکوم می شود. همچنین کمیته وضعیت درباره الزام محمد بلبلی به پرداخت غرامت با توجه به مطالبه نکردن آن از سوی خواهان مواجه با تکلیفی نیست.

بر اساس رای صادرشده در پرونده شکایت محمد جلیزی از باشگاه نود ارومیه، این باشگاه به پرداخت مبلغ 228 میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ 4 میلیون و 970 هزار و 400 ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد.

در پرونده شکایت جواد مولایی از باشگاه مس رفسنجان، این باشگاه محکوم به پرداخت 340 میلیون و 600 هزار ریال بابت اصل خواسته و مبلغ 7 میلیون و 425 هزار و 80 ریال بابت هزینه دادرسی شد. همچنین کمیته وضعیت نسبت به مابقی خواسته خواهان قرار رد دعوا را صادر کرد.

 با توجه به شکایت غلامرضا دلگرم از باشگاه ایرانجوان بوشهر، این باشگاه به پرداخت مبلغ 2 میلیارد و 968 میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ 64 میلیون و 702 هزار و 400 ریال بابت هزینه دادرسی محکوم شد.

آرای صادره به مدت هفت روز از تاریخ ابلاغ در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال قابل تجدیدنظرخواهی خواهد بود.

تاریخ سازی رونالدو در یوونتوس

مهاجم پرتغالی در 9 بازی پیاپی برای یوونتوس گلزنی کرد تا نامش را وارد تاریخ این باشگاه کند. به گزارش بی ساکر، کریستیانو رونالدو متعلق به یک سیاره دیگر است. مهاجم پرتغالی در 9 بازی پیاپی برای یوونتوس گلزنی کرد. ستاره تیم تورینی در پیروزی 3 بر صفر تیمش مقابل فیورنتینا در هفته بیست ودوم سری آ ایتالیا دبل کرد. هر دو گل این بازیکن از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید تا علاوه بر اینکه تعداد گل هایش را به عدد 50 با پیراهن یوونتوس برساند، نام خود را وارد تاریخ باشگاه ایتالیایی کند. رونالدو به رکورد داوید ترزگه رسید. مهاجم فرانسوی در سال 2005 توانست برای یوونتوس در 9 بازی پیاپی گلزنی کند. این اتفاق پس از 15 سال تکرار شد و رونالدو موفق به ثبت دوباره این رکورد شد.ستاره پرتغالی در این فصل سری آ ایتالیا  19 گل به ثمر رسانده است.

استوکس مشکلی برای بازی در دربی ندارد

با اعلام فیفا، آنتونی استوکس مشکلی برای ادامه فعالیت های فوتبالی خود ندارد و می تواند پرسپولیس را همراهی کند. به گزارش سان، با وجود شکایت تراکتور از آنتونی استوکس، فیفا اعلام کرد این بازیکن مشکلی برای بازی ندارد و می تواند پرسپولیس را همراهی کند. این اتفاق می تواند در بازی برابر استقلال رخ دهد. باشگاه تراکتور از این بازیکن به دلیل نقض قرارداد خود شکایت کرده بود. این در حالی بود که استوکس با پرسپولیس به توافق رسیده بود.به نوشته سان، در همین رابطه محمدحسن انصاری فرد گفت: مشکلی بین تراکتور و استوکس بود که دو طرف به فیفا شکایت کردند. وکلای استوکس اعلام کردند او کار های قانونی را انجام داده. این مسئله در کمیته انضباطی فیفا مطرح خواهد شد و تا پایان فصل طول می کشد که این پرونده حل شود، ولی تا آن موقع استوکس می تواند برای پرسپولیس بازی کند.پرسپولیس پنجشنبه در دربی تهران برابر استقلال قرار خواهد گرفت و آنتونی استوکس می تواند در این دیدار برای تیمش به میدان برود و اولین بازی خود را در پرسپولیس انجام دهد.

جوکوویچ فاتح تنیس آزاد استرالیا شد

نوواک جوکوویچ با غلبه بر تنیسور اتریشی فاتح مسابقات تنیس آزاد استرالیا شد.در دیدار فینال صدوهشتمین دوره مسابقات تنیس گرنداسلم استرالیا، بعدازظهر دیروز دومینیک تیم اتریشی، نفر پنجم تنیس جهان، مقابل نوواک جوکوویچ صربستانی، نفر دوم تنیس جهان قرار گرفت. جوکوویچ 32 ساله که برای رسیدن به این مرحله راجر فدرر سوئیسی را از پیش رو برداشته و برای هشتمین بار به دیدار فینال تنیس آزاد استرالیا رسیده بود، در رقابت روز گذشته با نتیجه 3 بر 2 حریف 26 ساله اش را شکست داد و هفدهمین عنوان قهرمانی اش در مسابقات گرنداسلم را کسب کرد. این پیروزی همچنین هشتمین گرنداسلم استرالیا را نیز به نام جوکوویچ ثبت کرد. نوواک جوکوویچ با امتیازهای 6 بر 4، 4 بر 6، 2 بر 6، 6 بر 3 و 6 بر 4 موفق شد حریف اتریشی اش را شکست دهد.