آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۸
ورزش
۱۷

مهدی قائدی هم به لیست بلند آسیب دیده های استقلال اضافه شد

کابوس مصدومیت در اردوی آبی ها

رضا پورعالی

دقیقه 30 توپ زیر پای سید حسین حسینی بود که با اشاره دست او، همه نگاه ها به مرکز زمین معطوف شد. درست در دایره میانی، مهدی قائدی روی زمین خوابیده بود. وقتی دوربین تلویزیون عراق روی چهره قائدی فیکس شد، خیلی از هواداران استقلال، مثل مهدی ،سرشان را دو دستی گرفتند. قائدی بدون هیچ برخوردی مصدوم شد تا برای دقایقی، هیچ کس حواسش به بازی نباشد. استقلال در غیاب شماره 10 تکنیکی و ریزنقش خود که در همان نیمه اول با برانکارد از زمین بیرون رفت، برتری یک بر صفر را مقابل الشرطه عراق از دست داد، با این حال برای هواداران استقلال مطلع شدن از آخرین شرایط مهدی قائدی، مهم تر از نتیجه بازی بود.

حالا گفته می شود قائدی از ناحیه همسترینگ (کشاله ران) دچار مصدومیت شده است و میزان این آسیب دیدگی با عکس ام آر آی مشخص می شود. در حالت معمول و در صورت پارگی شدید همسترینگ، شش هفته دوری از میادین و دو هفته برای بازگشت به فرم قبلی زمان لازم خواهد بود که این موضوع در حساس ترین برهه فصل، می تواند بزرگ ترین خسارت بر پیکر آبی ها باشد.

پیش از این در مورد خستگی بیش از حد قائدی به خاطر بازی های فشرده استقلال صحبت شده بود و حتی فرهاد مجیدی در بازی با پرسپولیس او را در 15 دقیقه پایانی بازی از زمین تعویض کرده بود. با این حال در مورد مصدومیت اخیر قائدی در بازی با الشرطه عراق، باید علاوه بر خستگی، شرایط روحی روانی این بازیکن و البته کیفیت بد زمین مسابقه را هم مد نظر قرار داد. اعلام حکم محکومیت قضایی در روز قبل از بازی، به تنهایی می تواند عاملی باشد برای درگیر کردن فکر یک بازیکن و بالا بردن امکان مصدومیت او. مهدی قائدی در شرایطی مصدوم شد که هم به لحاظ روحی روانی تحت فشار بود، هم از خستگی و فشار بالای بازی های متوالی رنج می برد و هم روی زمین بی کیفیت اربیل می دوید.

در کنار همه این موارد، با توجه به تعدد مصدومیت بازیکنان استقلال در هفته های اخیر، این سوال کلیدی از سوی هواداران آبی مطرح می شود که: آیا استقلال در نیم فصل بدنسازی خوبی داشته است؟

در سیاهه مصدومان اخیر استقلال، قبل از رسیدن به نام مهدی قائدی، باید از روی نام های عارف غلامی، سیاوش یزدانی، محمد بلبلی، فرشید اسماعیلی و شیخ دیاباته عبور کنیم و حالا در آستانه بازی با الاهلی عربستان در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، مهم ترین دغدغه های هواداران و کادر فنی این تیم، تعداد بالای مصدومان است.

براساس اخباری که از اردوی استقلال به گوش می رسد، سیاوش یزدانی و عارف غلامی که از ابتدای نیم فصل نتوانسته بودند در ترکیب آبی ها قرار بگیرند حالا شرایط بازی را پیدا کرده اند و تیم پزشکی باشگاه استقلال این دو بازیکن را در اختیار کادر فنی قرار داده است تا در صورت صلاحدید در دیدار با نماینده عربستان به میدان بروند.

با این حال فرشید اسماعیلی از هفته آینده می تواند به تمرینات تیمش اضافه شود و قطعا این دیدار را از دست خواهد داد. شیخ دیاباته مهاجم آفریقایی استقلال هم که در دیدار با نفت مسجد سلیمان مصدوم شده بود، راهی فرانسه شده و در این بازی غایب است و به صورت دقیق مشخص نیست نیاز به چند هفته استراحت دارد. همچنین محمد بلبلی که دوران محرومیتش به تازگی به پایان رسیده است، فعلا باید روند درمان خود را پیگیری کند. سر لیست مصدومان استقلال هم مهدی قائدی است که نبودش، طی هفته های آتی می تواند روی کیفیت بازی آبی ها تاثیر منفی بگذارد. در کنار این بازیکنان، باید از داریوش شجاعیان و محسن کریمی هم نام برد که برای دومین بار در دوران فوتبالشان در استقلال با پارگی رباط صلیبی روبه رو شده اند و نمی توانند تیمشان را تا پایان فصل همراهی کنند.

با این شرایط به نظر می رسد این مصدومیت ها، حالا به بزرگ ترین کابوس فرهاد مجیدی در شروع دوران مربیگری اش در استقلال بدل شده است.