آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۸
حوادث
۱۹

تلنگر

اشتباه در اعلام فوت جان باختگان حادثه کرمان

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد که علت فوت جانباختگان مراسم خاکسپاری پیکر شهید سلیمانی ازدحام جمعیت و واکنش غیرعمد انسانی بود.

به گزارش فارس، چندروز پیش خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی براین که علت فوت جان باختگان مراسم تشییع شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان، در گواهی فوت «واکنش های حیوانی و غیرعمدی انسانی» ثبت شده است. بعد از انتشار این موضوع بود که مدیرکل ثبت احوال کرمان واکنش نشان داد و احتمال داد که دست کاری یا اشتباه مامور صادرکننده گواهی فوت باعث این موضوع شده باشد. سرانجام سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در این باره واکنش نشان داد و گفت: همه گواهی های فوت کرمان همان روز اصلاح و  از همه خانواده های جانباختگان کرمان دلجویی شد. هم اکنون گواهی فوت اصلاح و علت فوت، ازدحام جمعیت و واکنش غیرعمد انسانی ذکر شده است.

 17 دی امسال بود که ازدحام جمعیت در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی به جان باختن تعدادی از هموطنان انجامید. در آخرین آمار، اورژانس استان کرمان تعداد جان باختگان را  62 نفر اعلام کرد.

بازداشت مدیران 3 رستوران

مدیران سه رستوران مشهور در تهران به اتهام ایجاد فضای مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی بازداشت شدند.

 به گزارش تسنیم، دادسرای جرایم امنیت اخلاقی پس از دریافت گزارش های مردمی، با شناسایی عوامل خاطی در سه رستوران فردوسی، شبستان و دیوان، مبنی بر فراهم ساختن فضای این رستوران ها به جهت اختلاط و رقص زن و مرد، نسبت به بازداشت آنان و پلمب این اماکن مبادرت کرد.

هلاکت عامل شهادت مامور پلیس راه

شرور مسلح فراری که عامل شهادت مامور پلیس راه در شهرستان جاسک بود، به هلاکت رسید.

سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی استان هرمزگان به سایت پلیس گفت: ماموران انتظامی شهرستان جاسک با انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی باخبر شدند که شرور و قاتل متواری به هویت م ج در روستای برگی از توابع شهرستان جاسک پنهان شده است. تحقیقات در این باره ادامه داشت تا این که او را که مسلح بود و در یک منطقه صعب العبور کوهستانی که فاقد هرگونه راه دسترسی، ارتباط مخابراتی، بی سیمی و خودرویی بود، شناسایی و محل را محاصره کردند.

 وی افزود: فرد شرور با مشاهده ماموران عرصه را بر خود تنگ دیده و اقدام به تیراندازی به سوی آنها کرد که ماموران به تیراندازی متقابل پرداختند و مرد شرور هدف شلیک گلوله پلیس قرار گرفت و به هلاکت رسید.  متهم دارای سوابق متعدد کیفری نظیر ایجاد رعب و وحشت بین شهروندان، دو فقره قتل و چهار فقره تهدید به قتل در سطح شهرستان جاسک و بشاگرد، زورگیری، اخاذی، خلع سلاح پرسنل محیط زیست، به شهادت رساندن شهید عباس معصومی از ماموران پلیس راه جاسک و دو مرحله درگیری با پلیس آگاهی و امنیت عمومی جاسک بود.

مشروبات الکلی دوباره قربانی گرفت

21 نفر به علت مصرف مشروبات الکلی در حالی در بیمارستان چابهار بستری شدند که پنج نفرشان فوت شده و بقیه بستری اند.

دکتر محمدمهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر به ایرنا گفت: در چند روز گذشته؛ 21 نفر به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی به بیمارستان چابهار مراجعه کردند که از این افراد پنج نفر فوت کردند. همچنین 16 نفر دیگر از این افراد در بیمارستان در حالی بستری اند که وضع جسمانی شش نفرشان وخیم است. باتوجه به اظهارات بیماران و همراهان شان، ظاهرا این افراد به علت مصرف نوع جدیدی از مشروبات الکلی دچار حادثه شدند و نیز باتوجه به توزیع غیرقانونی این اقلام هیچ تضمینی برای سلامت افراد در صورت مصرف هر نوع مشروبات الکلی وجود ندارد.