آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۴
اقتصادی
۴

سخنگوی ستاد تنظیم بازار خبر داد: برخورد با عرضه کالاهای خارجی در نمایشگاه های بهاره

سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: عرضه کالاهای خارجی در نمایشگاه ها ممنوع است و در صورت عرضه کالای خارجی، برخورد قانونی از سوی مراجع نظارتی صورت می گیرد.

محمدرضا کلامی با اشاره به نمایشگاه های بهاره اظهار داشت: عرضه کالاها با تخفیف مناسب در این نمایشگاه ها و برنامه های فروش فوق العاده صورت می گیرد و برآوردها حکایت از آن دارد که تاکنون برنامه ویژه برگزاری 37 نمایشگاه در سراسر کشور تدوین شده است.

وی درباره محل برگزاری نمایشگاه های تهران نیز گفت: نمایشگاه های تهران در مکان های حکیمیه، بوستان ارم، فرهنگسرای خاوران، بوستان ولایت، مصلای تهران، شهر آفتاب و بوستان گفت وگو برگزار خواهد شد. تاریخ برگزاری نمایشگاه ها بسته به استان از 10 لغایت 25 اسفند ماه متفاوت خواهد بود و در تهران از نیمه اسفندماه آغاز خواهد شد.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار با تاکید بر اینکه نمایشگاه ها با هدف حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده برگزار می شود، بیان کرد: عرضه کالاهای خارجی در نمایشگاه ها ممنوع است و در صورت عرضه کالای خارجی، برخورد قانونی از سوی مراجع نظارتی صورت می گیرد.

کلامی به الزام سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها به تامین مکفی و حداکثری کالاهای اساسی در نمایشگاه ها اشاره کرد و گفت: غرفه ویژه بازرسی اصناف در تمامی نمایشگاه ها پیش بینی شده و نمونه کالاهای قیمت گذاری شده به صورت پلمب در معرض دید مردم و خریداران در غرفه بازرسی قرار می گیرد تا به عنوان مبنای قیمت کالا باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی ادامه داد: جهت رفاه حال شهروندان ساعت کار مراکز عرضه در ایام پایانی سال افزایش خواهد یافت و میوه تنظیم بازار (سیب و پرتقال) ایام پایانی سال تامین و آماده توزیع است.

در همین زمینه، سید قاسم گل گواهی، معاون مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صمت هم در گفت وگو با فارس اظهار داشت: با هماهنگی های صورت گرفته میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت ها و مباشرین تامین و توزیع کننده کالا، علاوه بر اینکه کالاهای اساسی با قیمت های مصوب و بدون محدودیت در این نمایشگاه ها عرضه خواهد شد، تلاش شده تا در شبکه های مطمئن توزیع از جمله فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار نیز، توزیع کالاهای اساسی صورت گیرد.