آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۴
اخبار کشور
۹

کشف بیش از 7/5 تن مواد مخدر در فارس ، زاهدان و مشهد

نیروهای انتظامی استانهای فارس ، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی طی عملیات های جداگانه ای هفت هزار و 667 کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کردند.

به گزارش خبرنگار کیهان از شیراز فرمانده انتظامی استان فارس گفت: یک باند قاچاقچی مواد مخدر در حین انتقال قریب به چهار هزار کیلوگرم تریاک در فارس متلاشی شد.

سرتیپ رهام بخش حبیبی ، افزود: طی عملیاتی ویژه یک باند قاچاقچی مواد مخدر که سه هزار و 900 کیلوگرم تریاک را در تانکری جاسازی کرده و از شرق کشور وارد استان فارس شده بودند متلاشی شد.

وی با بیان اینکه در این عملیات سه نفر قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند، گفت: این باند به صورت بین المللی اقدام به انتقال مواد مخدر می کرد.

همچنین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در یک عملیات تیم های عملیات ویژه فرماندهی انتظامی زاهدان ضمن انهدام یک باند حرفه ای قاچاق، یک هزار و 229 کیلوگرم انواع موادمخدر کشف شد.

سرتیپ محمد قنبری ، افزود: پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان زاهدان از قاچاق محموله سنگین موادمخدر از مناطق مرزی به شهر زاهدان دست یافتند.

وی افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل تحرکات این باند سرانجام یکی از اعضای این باند را که با یک دستگاه سواری در حال جابه جایی محموله سنگین موادمخدر در یکی از محورهای فرعی حاشیه شهر زاهدان بود، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تکاوران پلیس پس از طی مسافتی خودرو پراید را در یک اقدام غافلگیرانه با علائم هشدار دهنده متوقف و در بازرسی از آن  179کیلو و400گرم موادمخدر از نوع تریاک کشف کردند.

وی بیان کرد: با بازجویی های علمی پلیس مخفیگاه همدستان متهم شناسایی و تیم های عملیات ویژه فرماندهی انتظامی زاهدان بلافاصله وارد عمل شدند و ضمن دستگیری دوعضو دیگر آن در بازرسی از مخفیگاه آنان 762 کیلو  و 950 گرم تریاک، 250 کیلو و 82 گرم حشیش، 12 کیلو و 600 گرم هروئین، چهار کیلو و 500 گرم شیشه، 19 کیلو و 800 گرم سایر موادمخدر کشف کردند.

قنبری اظهار داشت: دو دستگاه خودرو پژو  و پراید توقیف و یک قبضه سلاح کلاش، 75 فشنگ جنگی  نیز از مخفیگاه سوداگران مرگ کشف شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی نیز گفت: یک محموله ماده مخدر تریاک به وزن دو هزار و 538 کیلوگرم از یک دستگاه خودرو تریلر در مسیر جاده بجستان - بردسکن واقع در جنوب این استان کشف و ضبط شد.

 سرتیپ محمد کاظم تقوی افزود: واژگونی خودروی تریلر حامل بار فرآورده های معدنی که از سیستان و بلوچستان عازم شمال کشور بود در محور بجستان- بردسکن به پلیس اعلام شد.

وی بیان کرد: ماموران انتظامی بجستان بلافاصله در محل حاضر شدند اما راننده و سرنشین تریلر از محل متواری شده بودند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این تریلر دو هزار و 538 کیلو تریاک کشف شد، قاچاقچیان مواد مخدرکه از صحنه فراری شده بودند نیز شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفته اند.