آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۴۸۲۶
خودرو
۱۶

جهان خودرو

طلب غرامت نیسان از گوسن

دنیای اقتصاد : شرکت نیسان موتور اعلام کرد که یک پرونده حقوقی را در ژاپن علیه کارلوس گوسن، رئیس پیشین خود گشوده است که در آن غرامت 91 میلیون دلاری را به دلیل صدمات وارد شده به نیسان درخواست کرده است؛ صدماتی که به گفته مقامات این خودروساز در نتیجه فسادهای مالی گوسن به نیسان وارد آمده است. گوسن از نوامبر 2018 که توسط سیستم قضایی ژاپن بازداشت شد، با اتهامات کیفری در دادگاه توکیو از جمله فرار مالیاتی و سوءاستفاده از بودجه نیسان برای اهداف شخصی نیز متهم شده است. او البته از روز نخست تمامی اتهامات مطرح شده را رد کرده و آن را توطئه ای علیه خود عنوان می کند. گوسن که با قرار وثیقه آزاد شده بود در دسامبر 2019 به لبنان، زادگاهش گریخت تا پرونده این سلبریتی خودروسازی بیش از پیش به یک کلاف در هم پیچیده بدل شود. نیسان اعلام کرد که ممکن است میزان این غرامت در آینده افزایش یابد.

 
ادغام احتمالی ولوو و جیلی

دنیای اقتصاد : در ادامه ادغام برندهای خودروسازی که طی چند سال اخیر به دلیل افزایش سرمایه گذاری های موردنیاز تحقیق و توسعه شتاب گرفته است، حالا شرکت جیلی چین و ولوو سوئد نیز در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که در حال بررسی ادغام کسب و کارهای خود با یکدیگر هستند تا هم افزایی دو خودروساز در زمینه های فنی و مالی توسعه و تقویت یابد. در این بیانیه آمده است:«ادغام دو شرکت به تولید یک گروه خودروسازی قدرتمند در سطح جهانی منجر خواهد شد.» ادغام گروه خودروسازی جیلی با شرکت سوئدی ولوو می تواند یک غول خودروسازی را به ارزش 30 میلیارد دلار و برابر با ارزش شرکت فورد متولد کند. به علاوه صادرات شرکتی که از ادغام این دو خودروساز متولد می شود به حدود 2 میلیون دستگاه در سال می رسد که این رقم برابر با صادرات شرکت بی ام و است. البته هم اکنون مالکیت برند سوئدی ولوو در اختیار گروه ژجیانگ، شرکت مادر برند جیلی است.

 
لغو ساخت کارخانه بی ام و در روسیه

دنیای اقتصاد : شرکت بی ام و برنامه های خود را برای افتتاح یک کارخانه در روسیه لغو کرد. این خبر پس از آن اعلام شد که گفت و گوهای این خودروساز با مقامات دولتی روسیه برای دریافت یارانه ساخت کارخانه مزبور به شکست انجامید. این خودروساز می گوید: «بی ام و نتوانست با مقامات دولت روسیه در مورد نوع بسته تشویقی دولت برای ساخت کارخانه در این کشور به توافق برسد.» بی ام و هم اکنون در روسیه مونتاژ مدل های سری 3، سری 5 و چند شاسی بلند را انجام می دهد. یک سخنگوی شرکت بی ام و در این مورد می گوید:«ما روسیه را یک بازار مهم برای گروه بی ام و می دانیم و مرتب در تماس با همکاران محلی خود در این کشور هستیم. این در حالی است که دایملر، شرکت مادر برند مرسدس بنز و رقیب بی ام و، سال گذشته کارخانه ای را در نزدیکی مسکو برای تولید محصولات خود به بهره برداری رساند. در سال 2019 نیز مرسدس بنز توانست عنوان پرفروش ترین خودروی لوکس در بازار روسیه را به دست آورد و بی ام و در جایگاه دوم قرار گرفت.