آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۷۲۷۸
سیاسی
۳

اخبار

دعوت شورای هماهنگی تبلیغات برای حضور در اربعین شهید سلیمانی

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم دعوت کرد تا در مراسم اربعین شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی که امشب در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود، حضور یابند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، متن دعوت نامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به شرح زیر است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

مراسم اربعین سردار سرافراز سپاه اسلام و فرمانده محبوب دل ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مجاهد فی سبیل الله سردار ابومهدی المهندس و یاران وفادارش، همزمان با اذان و اقامه نماز جماعت مغرب و عشای پنجشنبه شب 24 بهمن ماه 1398 در مصلای بزرگ حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) تهران با حضور ملت قدرشناس و فهیم و خانواده های معظم شهدا، جانبازان، رزمندگان و مسئولان عالیرتبه کشوری و لشکری برگزار خواهد شد.

با تقدیر و سپاس مجدد قلبی از عظمت ملت رشید در خلق حماسه شکوه بصیرت و اقتدار در آوردگاه راهپیمایی یوم الله 22 بهمن؛ از عموم مردم عزیز ایران اسلامی دعوت می کند تا با حضور پرشور و شعور خود در ویژه مراسم چهلمین روز شهادت این شهیدان گرانقدر، ضمن گرامیداشت نام و یاد و زنده نگاه داشتن خاطره آنان، اعلام کنند که گرچه شهید حاج قاسم سلیمانی دیگر کنار ما نیست اما راه و اندیشه های راهبردی او پر طرفدار و پر حرارت تر از قبل توسط مردمان حماسه ساز این سرزمین و تمامی وفاداران و فرزندان برومند مکتب نورانی شهید سلیمانی در «جبهه بیداری و مقاومت اسلامی» در منطقه و سراسر جهان تا پاک کردن هرگونه ظلم و استکبار در سطح جهان و محو کامل غده سرطانی رژیم اشغالگر قدس از صحنه روزگار ادامه خواهد داشت.

امارات از تنش زدایی با ایران حمایت می کند

وزیر مشاور امارات در امور خارجه با طرح ادعاهایی علیه ایران گفت که کشورش از تنش زدایی با ایران و لزوم رسیدن به راه حل سیاسی حمایت می کند. به گزارش ایسنا به نقل از العربیه، انور قرقاش در یک سخنرانی گفت که ایران از طریق آنچه وی فعالیت های تحریک آمیز می خواند، اهدافش را محقق نخواهد کرد. وی تاکید کرد که امارات از تنش زدایی با ایران و لزوم رسیدن به راه حل سیاسی حمایت می کند. قرقاش در ادامه مدعی شد که دخالت های کشورش در یمن به منظور خارج کردن این کشور از دایره نفوذ ایران بود. همزمان روزنامه رای الیوم نوشت: چند روز پیش از آنکه جنگ یمن وارد سال ششم خود شود، دولت امارات اعلام کرد که تمام نیروهایش را از یمن خارج کرده و ماموریت آنها را به سربازان یمنی تحت آموزش خود، می سپارد.

تکذیب خبر شلیک موشک از کرمانشاه

یک منبع آگاه در نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: خبر شلیک موشک از سوی ایران به سوی هدف نامشخص صحت ندارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سه شنبه شب شایعاتی درباره شلیک موشک از کرمانشاه در برخی کانال های خبری غیر رسمی مطرح شده بود. اما این منبع آگاه گفته که نیروی هوافضای سپاه پاسداران هیچ عملیاتی نداشته و هیچ موشکی شلیک نشده است.