آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۴۵۸۵
ورزش
۱۴
گزارش

سپاهان ایران العین را مجازات کرد

سپاهان در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا جور سایر نمایندگان ایران را کشید و با برتری پرگل مقابل العین امارات تنها پیروزی نمایندگان ایران را رقم زد. تیم فوتبال سپاهان که در گروه D مسابقات با تیم های العین امارات و السد قطر و النصر عربستان هم گروه است، روز سه شنبه در هزاع بن زاید شهر العین به مصاف تیم این شهر رفت و در نهایت موفق شد با چهار گل میزبانش را در هم بکوبد. شاگردان امیر قلعه نویی در این دیدار از هر نظر از حریفش سر بودند و حالا با این برد عالی به عنوان مدعی اول صعود از این گروه شناخته می شود.

زردپوشان اصفهانی بازی مقابل العین را هجومی آغاز کردند و بعد از چند حمله توسط محمد محبی در دقیقه 38 به گل اول رسیدند. محبی موفق شد سانتر سعید آقایی را تبدیل به گل کند. در ادامه و در دقیقه 46 روی اشتباه خط دفاعی العین استنلی کی روش در موقعیت تک به تک با خالد عیسی گلر حریف قرار گرفت و به راحتی گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا نیمه نخست با پیروزی دو بر صفر تیم دیار نصف جهان به پایان برسد. در آغاز نیمه دوم باز هم سعید آقایی با نفوذ از سمت چپ، دفاع العین را پشت سر گذاشت و با ارسال توپ، سروش رفیعی را در موقعیت گلزنی قرار داد تا ملی پوش سابق کشورمان برای بار سوم دروازه العین را باز کند. گل چهارم سپاهان باز هم با نفوذ از سمت راست دفاع العین به دست آمد. این بار نوبت امید نورافکن بود که توپ را روی دروازه حریف ارسال کند و محمد طیبی توپ را با ضربه سر در دقیقه 78 به تور دروازه حریف برساند. در ادامه تلاش های العین برای کاهش فاصله بی ثمر ماند و سپاهان موفق شد العین را چهار تایی کند.

نکته جالب توجه بازی سپاهان و العین، استراتژی ساده امیر قلعه نویی برای پیروزی بود. هر چهار گل سپاهان در این دیدار با فشار روی سمت راست خط دفاعی العین به ثمر رسید. العین در این سمت بازیکنانی چون بندر محمد و سعید جمعه را در اختیار داشت که بارها و بارها توسط محبی و نورافکن و آقایی جا ماندند تا به نوعی سمت راست دفاع العین تبدیل به اتوبانی یک طرفه شود. با این وجود پدرو امانوئل، سرمربی پرتغالی العین هیچ تمهیدی برای حل مشکل تیمش در طول 90 دقیقه نکرد تا سنگین ترین شکست العین مقابل تیم های ایرانی رقم بخورد و سپاهان بتواند به نوعی انتقام باخت سنگین استقلال در این ورزشگاه را گرفته باشد.

امیر قلعه نویی بعد از پیروزی تیمش مقابل العین در نشست خبری گفت: «به هر حال در این مسابقات بازی اول اهمیت بالایی دارد. به خصوص برای تیم ما که چهار سال از لیگ قهرمانان آسیا دور بودیم. باید به هر دو تیم تبریک بگویم که یک فوتبال بسیار زیبا انجام دادند. خدا را شکر می کنیم که از موقعیت های خودمان استفاده کردیم و یک پیروزی خوب را رقم زدیم. تا فردا می توانیم از این پیروزی خوشحال باشیم اما باید از این به بعد به بازی با السد فکر کنیم.» در دیگر دیدار گروه چهارم تیم های السد قطر و النصر عربستان به تساوی دو بر دو دست یافتند تا به نوعی بهترین نتایج ممکن برای سپاهان رقم خورده باشد. سپاهان در دومین دیدار خود در مرحله گروهی باید روز دوشنبه 29 بهمن در ورزشگاه خانگی السد به مصاف شاگردان ژاوی برود. با توجه به نمایش مقتدرانه سپاهان این بازی به نوعی می تواند مهم ترین دیدار نماینده کشورمان باشد که تکلیف تیم صدرنشین گروه را در پایان دور گروهی رقم بزند.