آرشیو سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۳۶۳۹
حوادث
۱۱

حادثه ها

کارگر مورد اعتماد، سارق گوشی موبایل از آب در آمد

شرق: تحقیقات پلیسی نشان داد کارگر مورد اعتماد کارفرما، سارق گوشی موبایل اوست. سرهنگ مصطفی اسکندری، رئیس کلانتری 174 قیامدشت، گفت: کارفرمای کارگاهی در شهرک صنعتی خاوران با مرکز فوریت های پلیسی تماس گرفت و به دلیل سرقت گوشی موبایلش در کارگاه اعلام شکایت کرد. سپس تیمی از ماموران کلانتری 174 قیامدشت برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی اعزام شدند. وی تصریح کرد: با حضور ماموران در محل مشخص شد در کارگاه دو کارگر افغان مشغول به کار هستند ولی کارفرما به کارگران مظنون نیست. در تحقیقات پلیسی، سرنخی از سارق به دست نیامد. سرکلانتر محله قیامدشت افزود: تجسس های فنی و اطلاعاتی برای شناسایی سارق ادامه داشت تا اینکه گوشی سرقتی با سیم کارت فردی روشن شد. این مقام انتظامی تصریح کرد: در پایش های اطلاعاتی مالک سیم کارت شناسایی و به کلانتری دعوت شد. وی اظهار کرد سیم کارتش را در اختیار یکی از دوستانش که از اتباع افغان است، قرار داده است. اسکندری با بیان اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی معلوم شد تبعه افغانستان همان کارگر کارگاه صنعتی است که پیش تر نیز با همین عنوان مجرمانه دستگیر شده است، گفت: کارفرمای کارگاه که از شناسایی سارق متعجب بود، اظهار کرد شاید به همه کارگر ها شک می کردم ولی یک درصد هم احتمال نمی دادم  سارق گوشی موبایلم این کارگر باشد. از وی بسیار مطمئن بودم. این مقام انتظامی گفت: با اعتراف سارق به جرم ارتکابی، متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

50 فقره سرقت در اوقات فراغت

شرق: دو موبایل قاپ حرفه ای با 50 فقره سرقت دستگیر شدند و گفتند پیک موتوری رستورانی در پایتخت هستند که در اوقات فراغت موبایل قاپی می کردند. سرهنگ محمدرضا علیزاده، رئیس کلانتری 107 فلسطین، در این باره گفت: روز یکشنبه وقوع چند فقره موبایل قاپی به وسیله دو جوان موتورسوار در محدوده خیابان ویلا به مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش شد. وی تصریح کرد: شناسایی و دستگیری موتورسواران در دستور کار قرار گرفت و طرح مهار سارقان اجرا و تیم های گشت کلانتری در مسیرهای خروجی محدوده استحفاظی کلانتری مستقر شدند. این مقام انتظامی افزود: 10 دقیقه پس از آخرین سرقت موتورسواران در خیابان ویلا، ماموران در تقاطع خیابان مفتح به انقلاب موتورسواران جوان را شناسایی و هر دو را دستگیر کردند. کلانتر محله فلسطین با اشاره به اینکه ماموران در بازرسی تکمیلی از متهمان چهار گوشی سرقتی کشف کردند، گفت: با اعتراف متهمان به جرم ارتکابی هر دو سارق برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل شدند. او عنوان کرد: تحقیقات اولیه نشان از این داشت که هر دو سارق 18ساله بوده و هر کدام نزدیک به دو سال به جرم سرقت در کانون اصلاح و تربیت به سر برده اند و تاکنون دو مرتبه از کانون رهایی یافته اند، ولی مجددا مرتکب سرقت شده اند. به گفته علیزاده متهمان اظهار کردند: پس از آخرین آزادی از کانون اصلاح و تربیت به مدت شش ماه در رستورانی به عنوان پیک موتوری مشغول به کار شدیم و در ساعت های بی کاری و اوقات فراغت با پرسه زنی در خیابان ها، موبایل قاپی می کردیم. این مقام انتظامی اضافه کرد: متهمان به 50 فقره موبایل قاپی اعتراف کرده و تاکنون 30 نفر از شاکیان شناسایی شده اند.

نجات 5 نفر از میان آتش و دود

شرق: آتش نشانان ضمن مهار آتش در ساختمانی قدیمی پنج نفر را که میان آتش و دود گرفتار شده بودند و جانشان در خطر بود، نجات دادند. ساعت 21:30 یکشنبه در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه 125 و اعلام گزارشی مبنی بر مشاهده خروج دود و شعله های آتش از یک منزل مسکونی در شهرک ولیعصر(عج)، خیابان شیرودی، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بی درنگ آتش نشانان را روانه محل حادثه کرد.

روح الله محمدی، فرمانده آتش نشانان، درباره جزئیات این حادثه گفت: محل حادثه یک ساختمان دو طبقه قدیمی ساخت به مساحت تقریبی 70 مترمربع بود که مالک اقدام به احداث یک انباری به مساحت 10 متر مربع کرده و اطراف آن را با پشم شیشه و ایرانیت پلاستیکی پوشانده بود. او با اشاره به آتش سوزی در این انباری به دلایل نامعلوم، ادامه داد: انباری مقابل در خروجی قرار گرفته و به همین دلیل مانع فرار ساکنان از منزل شده و آنها را داخل منزل محبوس کرده بود. محمدی خاطرنشان کرد: نیروهای عملیات با رعایت موارد ایمنی و تجهیز خود به دستگاه تنفسی وارد ساختمان شدند و با توجه به انباشته شدن حجم بسیار زیاد دود در این ساختمان، جست وجو برای یافتن محبوسان احتمالی را آغاز کردند. این فرمانده آتش نشانی تصریح کرد: یک گروه از آتش نشانان با استفاده از لوله های آبدهی آتش نشانی وارد ساختمان شدند و بلافاصله شعله های آتش را مهار کردند. گروهی دیگری از آتش نشانان موفق شدند پنج نفر از ساکنان را به محیط امن انتقال دهند که با توجه به وضعیت نامناسب یکی از نجات یافتگان و به توصیه تیم اورژانس، او به مرکز درمانی انتقال یافت.