آرشیو سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۳۶۳۹
ورزش
۱۴
گزارش

ترین های هفته هجدهم لیگ برتر

به گزارش وب سایت نود‏، هفته هجدهم لیگ برگزار شد و درحالی که سرخابی ها بیشتر تحت تاثیر دربی بودند، تیم های دیگر توانستند با فراغ بال بیشتری بازی کنند. در این هفته اکثر مدعیان برنده شدند تا رقابت ها داغ تر شود.

گل هفته: احمد نوراللهی (پرسپولیس)

بعضی کارشناسان داوری اعتقاد داشتند که ضربه خطای پرسپولیس که به تک گل این تیم منجر شد، اشتباه بوده است. بااین حال این مسئله چیزی از زیبایی گل نوراللهی کم نمی کند. البته اشتباه داوری کاظمی می توانست تعیین کننده نباشد اگر نوراللهی آن ایستگاهی شگفت انگیز را نمی زد و توپ از آن فاصله وارد دروازه نمی شد. این گل زیباترین هدیه تولدی بود که نوراللهی به خودش داد و سه امتیاز شیرین را هم به یحیی و هواداران هدیه کرد.

پاس گل هفته: اشکان دژاگه (تراکتور)

دژاگه مقابل ذوب آهن عملکرد خوبی داشت و بازی خوبش را با یک پاس گل تکمیل کرد. گل اول تراکتور را می توان به نام هوش و ذکاوت دژاگه نوشت که با یک حرکت زیبا و تعیین کننده از دست دو مدافع ذوب آهن فرار کرد و توپ را برای مهاجم تازه وارد تیمش فرستاد. حمزاوی هم با یک ضربه سر این پاس را تبدیل به گل کرد. دژاگه با چهار شوت به سمت دروازه ‏‏، شوت زن ترین بازیکن تیمش هم بود که البته هیچ کدام از شوت هایش در چارچوب قرار نداشت.

بازیکن هفته: محمد محبی (سپاهان)

گل بسیار زیبای محمد محبی یکی از کاندیداهای اصلی گل هفته بود. دو گل بسیار زیبای کی روش و محبی با پا و روی زمین پاسخی بود به منتقدانی که تنها نقطه قوت زردپوشان را روی هوا می دانستند. محبی یک شوت در چارچوب دیگر هم زد که با واکنش خوب گردان تبدیل به گل نشد. فولادی ها که از گل زودهنگام نیمه اول سردرگم شده بودند، در نیمه دوم قصد داشتند به بازی برگردند که محبی کار را تمام کرد.

مربی هفته: میشو کریستیچوویچ (شاهین بوشهر)

میشو بالاخره اولین پیروزی خود در لیگ برتر ایران را جشن گرفت‎؛ آن هم در تهران و مقابل پیکان. بعد از حضور کریستیچوویچ نتایج شاهین روند بهتری گرفته بود و آنها در هفت بازی گذشته فقط دو باخت داشتند که مقابل دو تیم مدعی لیگ بود. برد مقابل پیکان نقطه عطف نتایج میشو بود و هواداران بوشهری امیدوارند که این روند ادامه داشته باشد. شاهینی ها در این بازی 19 شوت به سمت دروازه حریف زدند؛ آماری که در هر بازی دیگری می توانست یک رکورد محسوب شود، اما پیکان در آن سو با 30 شوت توانست آمار عجیب تری را خلق کند.

تیم هفته: سایپا

سایپا اگر تمام بازی های لیگ را مقابل نساجی برگزار می کرد می توانست با اقتدار قهرمان شود. سایپایی ها مانند دور رفت با برد پرگل مقابل نساجی به بهترین تیم هفته تبدیل شدند. ابراهیم صادقی توانست با درخشش محمدرضا سلیمانی که یک گل زد و یک گل ساخت، سه امتیاز حیاتی را کسب کند و خود را کاملا از قعر جدول نجات دهد. هفت امتیاز در سه بازی نشان می دهد که سایپا و صادقی با تجربه بیشتری نسبت به نیم فصل اول پا به لیگ گذاشته اند.

تیرک هفته: علیپور و اوساگونا (پرسپولیس)

چهره ویژه بازی صنعت نفت آبادان و پرسپولیس علیپور بود؛ بازیکنی که این بار با گل نزدن و ازدست دادن موقعیت های متعدد مورد توجه قرار گرفت. همکاری او و اوساگونا در گل نزدن دو تیرک پی درپی را برای پرسپولیس به همراه داشت. مهدی ترابی ارسال خوبی به داخل محوطه جریمه داشت و علیپور به تیر افقی زد و در ادامه اوساگونا توپ را به تیر عمودی کوبید. البته پرسپولیس خوش شانس بود که تک گل نوراللهی توانست بی دقتی های مهاجمان این تیم را جبران کند.

موقعیت ازدست رفته: مجتبی ممشلی (نساجی)

با همکاری داور و ممشلی بهترین فرصت نساجی برای آغاز یک کامبک از دست رفت. ممشلی توانست پنالتی اش را مقابل سایپا تبدیل به گل کند، اما پیام حیدری دستور به تکرار پنالتی داد تا ممشلی این بار به جای تور، توپ را به تیر بزند. او چنددقیقه بعد هم یک موقعیت خوب داشت که با واکنش فلاح زاده آن را از دست داد.

دروازه بان هفته: مسعود پورمحمد (پارس جنوبی)

پنج شوت در چارچوب بازیکنان گل گهر فقط یک گل برای آنها داشت و این به خاطر عملکرد خوب دروازه بان پارسی ها بود. پورمحمد با چند سیو خوب توانست یک امتیاز کسب کند. اگرچه یک امتیاز کمک زیادی به هومن افاضلی نکرد تا جایگاهش را در جدول بهتر کند، اما نباختن، او را به بازی های بعدی امیدوارتر خواهد کرد.

مدافع هفته: فرشاد فرجی (شهر خودرو)

فعلا شوک رفتن یحیی نتوانسته شهر خودرو را زمین بزند و آنها بعد از برد در آسیا در نتیجه ای جالب 3 بر یک ماشین سازی را هم شکست دادند. ماشین سازی در این بازی 16 شوت زد که پنج شوت داخل چارچوب بود، اما مدافعان این تیم به خوبی مقابل حملات آنها ایستادگی کردند. فرشاد فرجی، بازیکنی که در آسیا هم یکی از بهترین های پدیده بود، در این بازی با 9 عملکرد دفاعی نقش زیادی در این پیروزی داشت. او با 83 لمس توپ یکی از پرکارترین بازیکنان هفته بود و با حدود 90 درصد پاس درست در این زمینه هم عالی عمل کرد.