آرشیو سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۳۶۳۹
ورزش
۱۴

خبر

بن بست در مذاکرات فدراسیون فوتبال با قلعه نویی

 مسئولان فدراسیون فوتبال در مذاکراتی که با مسئولان باشگاه سپاهان برای حضور قلعه نویی در تیم ملی داشتند، به بن بست رسیدند، اما تلاش ها همچنان ادامه دارد. به گزارش فارس، روز دوم بهمن بود که خبر مذاکره نماینده فدراسیون فوتبال با امیر قلعه نویی برای حضور در تیم ملی منتشر شد، اما سرمربی تیم فوتبال سپاهان که تصور نمی کرد این خبر به این زودی رسانه ای شود نه به صورت رسمی بلکه در قالب یک جمله در توییتر باشگاه سپاهان مذاکره با فدراسیون فوتبال را تکذیب کرد. بعد از این اتفاق فدراسیون روی تنها گزینه برای هدایت تیم ملی پافشاری کرد، اما ازآنجاکه مسئولان باشگاه سپاهان از این مذاکرات بی اطلاع بودند، موضوع جدی گرفته نشد تا اینکه سرانجام کار به جایی رسید که طرفین (قلعه نویی و فدراسیون فوتبال) به این نتیجه رسیدند که برای فرار فشار هواداران سپاهان سرمربیگری مشترک در هر دو تیم را پیشنهاد بدهند که این موضوع هم واکنش هایی را در پی داشت. با این اتفاقات دیگر راهی جر پنهان کاری برای باشگاه سپاهان نمی ماند و قلعه نویی در آخرین نشست خبری خود اعلام کرد باشگاه سپاهان باید به خود افتخار کند که سرمربی اش گزینه هدایت تیم ملی فوتبال است. با این صحبت مسعود تابش وارد عمل شد و بلافاصله پاسخ صحبت های قلعه نویی را داد. مدیرعامل سپاهان با اعلام مخالفت خود و باشگاه خطاب به قلعه نویی گفت: بهتر است وی یک کلمه به فدراسیون فوتبال بگوید «نه» و خیال ما و طرفداران سپاهان را راحت کند. قلعه نویی هم وقتی در روز های اخیر متوجه شد طرفداران سپاهان واکنش چندان مثبتی به جدایی و حضور او در تیم ملی ندارند، همه چیز را به فدراسیون فوتبال سپرد و از آنها خواست خودشان با تابش و دیگر مسئولان سپاهان وارد مذاکره شوند. در این دو، سه روز اخیر هم هر مسئولی از فدراسیون فوتبال درباره سرمربی تیم ملی صحبت می کند، می گوید سرمربی تیم ملی چند روز دیگر مشخص می شود، این چند روز دیگر یعنی مسئولان فدراسیون به دنبال گرفتن رضایت باشگاه سپاهان هستند و به همین دلیل اعلام سرمربی تیم ملی تا امروز به تاخیر افتاده است. طبق پیگیری ها، مسئولان باشگاه سپاهان به صورت جدی پاسخ منفی خود را برای پیوستن قلعه نویی به تیم ملی اعلام کردند و فدراسیون نیز هرچه در این زمینه رایزنی کرده، به سرانجامی نرسیده است. از سوی دیگر، چون تنها گزینه فدراسیون در دو هفته اخیر قلعه نویی بوده، آنها چاره ای ندارند جز اینکه بتوانند رضایت باشگاه سپاهان را جلب کنند. در این بین قرار است جلسات دیگری تشکیل شود بلکه سپاهانی ها برای جدایی قلعه نویی نرمش نشان بدهند، اما تا لحظه انتشار این گزارش اتفاق جدیدی رخ نداده است.

داور دربی رسما معرفی شد

 با تصمیم کمیته داوران فدراسیون فوتبال، بیژن حیدری به عنوان داور دربی 91 انتخاب شد. سعید علی نژادیان و سعید قاسمی کمک های حیدری برای این دیدار خواهند بود. حیدری قضاوت دربی 85 را نیز بر عهده داشت که آن دیدار با تک گل علی علیپور از نقطه پنالتی به سود پرسپولیس به پایان رسید. دیدار پرسپولیس - استقلال در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال از ساعت 15:30 روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

اعزام تیم فوتبال 5 نفره و بسکتبال با ویلچر به پارالمپیک توکیو منتفی شد

سخنگوی کمیته ملی پارالمپیک اعلام کرد: طبق دستورالعمل وزارت ورزش، هیئت رئیسه و هیئت اجرائی کمیته ملی پارالمپیک، اعزام دو تیم فوتبال 5 نفره و بسکتبال با ویلچر به توکیو منتفی شد. به گزارش ایسنا، هادی رضایی در نشستی خبری که روز گذشته در محل کمیته ملی پارالمپیک درباره اعزام دو تیم فوتبال 5 نفره و بسکتبال با ویلچر به توکیو برگزار شد، گفت: در نشستی که با حضور مهدی علی نژاد، معاون ورزش حرفه ای قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، شروین اسبقیان مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک و سایر اعضای هیئت رئیسه و هیئت اجرائی کمیته ملی پارالمپیک و رغبتی، کارشناس ورزش در محل این کمیته برگزار شد، درباره وضعیت دو تیم فوتبال 5 نفره و بسکتبال با ویلچر بررسی های کارشناسی انجام شد و در نهایت تمام اعضا بر اجرای دستورالعملی که در گذشته برای اعزام تیم های ورزشی پارالمپیک پیش بینی شده بود، دوباره تاکید کردند. او گفت: نظر دوستان بر این بود که این اعزام بر مبنای کیفی باشد و ما همان دستورالعملی را که در 14 ماه گذشته با حضور روسای فدراسیون ها تنظیم کرده بودیم، اجرا خواهیم کرد. رضایی گفت: در یک سال و نیم گذشته نیز به تمام روسای فدراسیون هایی که تحت پوشش کمیته ملی پارالمپیک قرار دارند، دستورالعمل اجرائی خود را برای اعزام ورزشکاران به پارالمپیک توکیو اعلام کرده بودیم و آنها نیز پایبند همین دستورالعمل بودند. وزارت ورزش و هیئت اجرائی و هیئت رئیسه کمیته ملی المپیک نظرشان بر این مبنا بود که طبق همان دستورالعمل تیم ها را به توکیو اعزام کنیم؛ بنابراین ما بر مبنای همین دستورالعمل گذشته روند کار را ادامه خواهیم داد و کسانی را به توکیو اعزام می کنیم که شانس کسب مدال در توکیو را داشته باشند.