آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
ورزش
۴

افشاگری درباره پرونده یک رئیس هیات فوتبال در آستانه انتخابات

انتخابات فدراسیون فوتبال ابهامات زیادی دارد. دیروز آخرین خبر این بود که احتمال دارد انتخابات به تعویق بیفتد. هنوز اساسنامه آماده برگزاری این انتخابات نیست و خیلی از اهالی فوتبال نسبت به آن انتقاد دارند. خیلی ها می گویند از همین حالا همه چیز مهندسی شده و آرای روسای هیات های فوتبال مشخص است.

در حال حاضر محمدحسین قریب، نبی دبیر کل سابق فدراسیون و همین طور حبیب کاشانی سه نامزد اصلی ریاست هستند. شایعات قوی حکایت از آن دارد قریب که در گذشته سابقه مدیریت استقلال را داشته، شانس اصلی به حساب می آید. او به منابع مالی هم متصل است و به همین خاطر می تواند مشکلات را تا حدود زیادی حل کند. منتهی انتقادات از ترکیب مجمع به اوج رسیده است. از آنجا که انتخابات هیات های فوتبال زیر نظر فدراسیون برگزار می شود، خیلی ها اعتقاد دارند رای ها و روسای این هیات ها فرمایشی است.

در همین حال رئیس پیشین کمیته انضباطی و نیز مشاور کمیسیون اصل 90 در پرونده تحقیق و تفحص در فوتبال دست به افشاگری جالبی زد. او درباره یکی از اعضای مجمع توضیح داد: «مطمئن باشید حرف هایی که من می زنم همه مستند است؛ زمانی که در کمیسیون اصل 90 کار می کردم گزارشی آمده بود که یکی از روسای هیات های فوتبال و بسیار موثر استان های نزدیک ما، نزدیک انتخابات هیات فوتبال دوره های قبل همه اعضای مجمع استانی را با خانواده هایشان با هزینه فدراسیون فوتبال به زیارت مشهد مقدس اعزام کرده است. این چه زیارتی است؟ ما بلافاصله کتبا این رئیس هیات را برای تحقیق در خصوص این گزارش دعوت کردیم. من چون کار قضایی کرده بودم، روشم این بود که اسناد و مدارک را همگی صورتجلسه کردیم و امضا گرفتیم. او اقرار کرد من با هزینه هیات آنها را بردم. اصل این قضیه جرم و تخلف فوتبالی است. او در انتخابات رای بالایی آورد و الان هم هست!»