آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
رسانه
۵
گزارشگ

صندلی نماینده

«صندلی من» برنامه‎ای ویژه انتخابات است که در آن به مردم فرصت داده می‎شود روی این صندلی بنشینند تا حرف دل، انتظارات و توقعاتشان از نمایندگان دوره یازدهم مجلس را بگویند.

چرا صندلی من؟

مجتبی آذری تهیه‎کننده برنامه «صندلی من» درباره انتخاب نام برنامه گفت: نام این برنامه صندلی من است، چون صندلی نمایندگی مجلس، برای مردم و متعلق به آنهاست که نماینده آن را از مردم اجاره و چهار سال امانتداری می کند.

یک برنامه ترکیبی

این برنامه در 24 قسمت 15 دقیقه ای تهیه شده است و آذری درباره آن می گوید: این برنامه ترکیبی از مصاحبه های مردم، گفت وگوی کارشناسی، آیتم‎های طنز و نمایش و پخش تصاویر مستند است. گروهی از نویسندگان و پژوهشگران راجع به هر استان و مشکلات و مسائل مردم تحقیق می کنند تا با اطلاعات کامل سوالات از مردم هر استان پرسیده شود و در واقع صندلی من نوعی تحقیق میدانی است تا حرف دل مردم و یک جامعه آماری واقعی را به نمایش بگذارد.

 وی درباره بخش گفت‎وگو با کارشناسان و نمایندگان دوره های قبل مجلس هم گفت: سوال اصلی ما در مورد وظایف نمایندگان و بهینه کردن و چگونگی بهینه شدن عملکرد مجلس است.

درددل مردم

آذری هدف صندلی من را شنیدن درد دل و مسائل مردم برشمرد و تصریح کرد: در این برنامه مردم متوجه وظایف اصلی نماینده مجلس می شوند، چون متاسفانه برخی نمایندگان برای رای آوردن قول ها و وعده هایی می دهند که نه در شرح وظایفشان است و نه در توانشان، که این برای مردم توقع ایجاد می کند.

هر قسمت، یک استان

 هر قسمت این برنامه متعلق به یکی از استان های کشور است و به گفته آذری حدود هزار مصاحبه از نقطه به نقطه ایران گرفته اند تا حرف همه مردم را زده باشند. او بیان کرد: هر چند فرصت برنامه مجال پخش تمام این مصاحبه ها را نمی دهد اما مشت نمونه خروار است و این کار با وسواس و دقت بالا انجام شده است.

برنامه صندلی من در گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک سیما تهیه شده است؛ هر روز ساعت 19و30 دقیقه روی آنتن این شبکه می‎رود و تلاش می کند انتظارات مردم سراسر کشور را از نمایندگان مجلس به صورت شفاف مطرح کند.