آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
حوادث
۱۹

تلنگر

تبرئه مرد جوان از اتهام قتل همسرش

راننده خاور که از حدود چهار سال قبل متهم به قتل همسر جوانش از طریق پرتاب او از خودرویش شده بود، در دادگاه از اتهام قتل تبرئه شد.

به گزارش خبرنگار جام جم، 24 خرداد 94 رسیدگی به پرونده قتل زن جوان با فوت او در یکی از بیمارستان های پاکدشت در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

تحقیقات نشان می داد، زن جوان با پرتاب از خودروی خاور همسرش، جان خود را از دست داده است و همسر آن زن به نام احمد در توضیح به ماموران پلیس گفت: در ماشین بودیم که با همسرم جر و بحثمان شد و یکدفعه او در ماشین را باز کرد و در حالی که من با سرعت زیاد در حال راندن بودم، خودش را به بیرون از ماشین پرتاب کرد.

اما مادر زن جوان به نام منیژه از داماد خود به اتهام قتل دخترش شکایت کرد و گفت: شب حادثه منیژه و احمد با هم در خانه ما بحث شان شد. قرار بود آنها شب را خانه ما بمانند اما احمد، زن و فرزندش را مجبور کرد که همراه او به خانه شان برگردند. احمد چند بار دخترم را تهدید به مرگ کرد. حتی وقتی داشتند سوار ماشین می شدند، از پنجره آنها را نگاه می کردم و شنیدم احمد به دخترم گفت امشب تکلیفت را روشن می کنم.

با شکایت مادر منیژه، احمد بار دیگر مورد بازجویی قرار گرفت و ادعا کرد، شاید در خودرو خراب بوده، اما کارشناسان سلامت در را تایید کردند.

علاوه بر این، فرزند خردسال احمد در تحقیقات به ماموران گفت: آن شب پدرم به مادرم سیلی زد و او از پنجره خودرو به بیرون پرتاب شد.

به این ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست علیه احمد با اتهام قتل به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و متهم در دفاع از خود، اتهام را انکار کرد. قضات با توجه به محتویات پرونده رای قصاص صادر کردند و رای صادر شده از سوی دیوانعالی کشور با ایراد نقص در تحقیقات نقض شد.

هفته گذشته متهم بار دیگر در شعبه دهم دادگاه محاکمه شد. در ابتدای جلسه رسیدگی، وکیل اولیای دم گفت: موکلانم یعنی پدر و مادر مقتول از جانب خود و فرزند صغیر مقتول تقاضای قصاص متهم را دارند.

سپس متهم در جایگاه دفاع حاضر شد و گفت: اتهامم را قبول ندارم. من و منیژه از اول ازدواج همیشه با هم اختلاف داشتیم. او شب عروسی مان به من دروغ هایی گفته بود که همان باعث اختلاف ما شده بود. شب حادثه باز با هم بحثمان شد. من نفهمیدم منیژه چه موقع در ماشین را باز و خودش را بیرون پرت کرد. همان موقع روی ترمز زدم و ماشین را وسط اتوبان نگه داشتم و همسرم را با کمک یک رهگذر به داخل ماشینم آوردم. حتی برای نجات جان او منتظر اورژانس هم نماندم.

قضات دادگاه با تاکید بر این موضوع که کارشناس جنایی در روند رفع نقص پرونده نظریات خود را ارائه داده است، بعد از شنیدن دفاعیات متهم، او را از اتهام قتل تبرئه کردند. به این ترتیب احمد با رای دادگاه بعد از چهار سال از زندان آزاد شد.

خودکشی به خاطر مرگ رفیق

پسر 19 ساله که تحمل مرگ دوستش را نداشت، چهل روز بعد از مرگ او به زندگی اش پایان داد.

 به گزارش خبرنگار جنایی جام جم، ساعت 16 و 15 دقیقه 21 بهمن امسال یکی از ماموران کلانتری باغ فیض با بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران تماس گرفت و از مرگ مشکوک پسر 19 ساله ای در خانه ای در غرب تهران خبر داد.   بررسی های اولیه نشان داد که پسر جوان با شلوار مردانه خود را در اتاق حلق آویز کرده و زمانی کوتاه از مرگش می گذرد.

در بررسی گوشی تلفن همراه او متن ثبت شده ای یافتند که در آن نوشته شده بود «لعنت به این دنیا، دوست عزیزم دیگر تنهایت نمی گذارم و می آیم پیش تو.» ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند که 40 روز پیش پسر جوان، دوست صمیمی اش را بر اثر حادثه ای از دست داده است. بعد از مرگ او حال وی نیز خوب نبوده و  برای رسیدن به دوستش  این چنین به زندگی اش پایان داده است.