آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
رسانه: شبکه
۷

خبر

یادبود جهانی برای سردارسلیمانی

همزمان با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی، تصاویری در فضای مجازی منتشر و دست به دست شد، اتفاق جالب توجهی که واکنش ها به آن همچنان ادامه دارد.

به گزارش جام جم، در این روز علاوه بر مردم ایران که با تصاویری از سردار در 22بهمن و صفحه های شخصی شان یادآوری کردند که سردار هنوز زنده است، در کشورهای مختلف از جمله ایتالیا هم مردم از این قافله عقب نماندند و با نصب پوسترهایی از حاج قاسم در خیابان های مختلف یاد او را زنده نگه داشتند.

روی یکی از این پوسترها متنی نوشته شده بود که در آن، این طور گفته شده: «بهشت دیگری هست و آن صحنه نبرد است، صحنه  نبرد برای وطنت؛ به (افتخار) یاد سردار قاسم سلیمانی» نصب عکس های سردار قاسم سلیمانی به مناسبت چهلمین روز شهادت ایشان در سرتاسر ایتالیا توسط گروه  «جبهه اروپایی سوریه» (Fronte Europeo per la Siria) صورت گرفت، اقدامی که نگاه های زیادی را به خود جلب کرد.

گفت و گو با دبیرکل حزب الله لبنان

علاوه بر این هم رسانه ملی برنامه ای را تدارک دیده که در آن قرار است گفت وگویی اختصاصی با دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی را روی آنتن ببرد. این برنامه  امروز ساعت 22 از شبکه اول سیما پخش می شود.

همبستگی دانشگاه و شبکه آموزش سیما

 احمدی افزادی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی حرفه ای، همکاری این مرکز آموزش تخصصی با شبکه آموزش را گامی موثر در تبلور دانایی به توانایی خواند.

به گزارش روابط عمومی سیما؛ در نشست مشترک مدیران این شبکه با مسوولان دانشگاه فنی حرفه ای تفاهم نامه همکاری میان این دو مرکز آموزش تخصصی منعقد شد.

احمدی افزادی در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های تلویزیون پس از تاکیدات ریاست سازمان در راستای مهارت آموزی تاکید کرد: شبکه آموزش با شعار عدالت آموزشی به جمع شبکه های سیما پیوست، اما پس از رهنمودهای مقام معظم رهبری درخصوص ضرورت مهارت آموزی معاونت سیما به شبکه آموزش ماموریت داد تا آموزش مهارت های کاربردی را در راس برنامه ها قرار دهد.

وی مهارت را از مهم ترین ارکان جوامع صنعتی خواند و افزود: دانایی صرف در دنیای امروز جایگاهی ندارد. آنچه در امروزه بشریت به آن ارزش می گذارند دانایی منتج به توانایی است.

احمدی افزادی با اشاره به عملکرد شبکه آموزش در مسابقات مهارت کازان اضافه کرد: پوشش این مسابقات به صورت زنده مسوولان کشور را نسبت به ضرورت مهارت آموزی حساس تر کرد.

وی ادامه داد: در مسابقات کازان میزان ضعف کشور در این حوزه و سرمایه گذاری کشورهای دیگر کاملا مشهود بود. متاسفانه ما مهارت را جدی نگرفته ایم در حالی که در دنیا مهارت حتی به عنوان یک سرگرمی هم آموزش داده می شود. یعنی حرکت از میل به نیاز تعریف می شود. ابتدا میل مهارت آموزی را در نسل جوان تقویت می کنند و براساس این میل نیاز جامعه تعریف می شود. وی برگزاری جشنواره ملی مهارت را گام نخست در سازماندهی تمام نهادها، سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط با تولید مهارت آموزی دانست و ادامه داد: در گام بعدی باید برای جشنواره های منطقه ای، کشورهای اسلامی و حتی اعضای اکو سرمایه گذاری کرد.