آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
جامعه
۱۸
جامعه

صدای مردم

 مردم صومعه سرا و توابعش در فضای مجازی یک گروه دارند که حرف ها و درد دل های خود را در آن به اشتراک می گذارند.  

روستای نوکاشت بیش از دو روز است برق ندارد. بیشتر کابل های برق روستا هم افتاده، اما هیچ کس نیامده وضعیت را ببیند. وقتی می گویند آماده باش هستیم دقیقا توضیح بدهند معنی آماده باش چیست؟  

 چرا به داد مردم روستای چمثقال نمی رسید. برق و آب و گاز و تلفن نداریم، جاده هم که بسته است. خبری از خانواده هایمان نداریم و نمی دانیم باید چه کار کنیم. از مسوولان خواهشمندیم پیگیری کنند، بعضی ها مریض دیالیزی دارند.

 خواهش می کنیم به داد مردم روستای ضیابر برسید. خانواده من با بچه کوچک در روستای نوپاشان گیر افتاده و دو روز است از آنها خبر ندارم. هیچ راه ارتباطی نداریم. داریم دیوانه می شویم.

 با این که بارش برف قطع شده اما هنوز مسیرها با تراکتور شخصی مردم باز می شود. البته فقط چند خیابان اصلی شهر برف روبی شده آن هم نه به طور کامل. واقعا از امکانات فراهم شده متشکریم. ایرانسل در چنه سر، کهنه سر، چوبه، صیقلوندان و خراط محله آنتن نمی دهد. آب چنه سر هم که همیشه خدا یا قطع است یا ضعیف که بعد از برف کاملا قطع شده.

 ما در روستای سیاه تن، دو کیلومتری اداره برق هستیم، ولی از شب اول بارندگی، برق نداریم و یک کیلومتری مرکز آب هستیم، ولی آب مان از شب اول قطع است. من از مادر و پدر مریضم نگهداری می کنم، ولی نه می توانم ماشین ببرم بیرون، نه آب و برق هست که بتوانم کارهایشان را انجام دهم. خدا شاهد است هر دو روی تخت خوابیده اند و پدرم باید دیالیز شود. لااقل کمک کنید برق وصل بشود، چون هیچ وسیله روشنایی نداریم و واقعا از ترس تا صبح نمی خوابیم.