آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
ورزش
۱۷

میلان - یوونتوس ، نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا، 23:15

رونالدو و زلاتان به هم رسیدند

حسین خلیلی

 از دو سال پیش که کریس رونالدو رئال را ترک کرد و به یوونتوس آمد، تنها بازیکنی که بیش از همه به این انتقال انتقاد داشت، زلاتان ابراهیموویچ بود. ایبرو که آن زمان در لس آنجلس گلکسی آمریکا بازی می کرد، اعتقاد داشت که رونالدو با رفتن به یووه به هیچ وجه قصد نداشته خودش را به چالش بکشد، زیرا او به تیمی رفته که در سال های گذشته قهرمان بی رقیب سری A بوده است. او می گفت کریس برای آنکه توانمندی های خود را اثبات کند باید به تیم ضعیف تری می رفت. حالا خود این مهاجم 38 ساله سوئدی در نقل و انتقالات زمستانی امسال به میلان پیوست که از سال های اوجش بسیار فاصله دارد. حالا این دو تیم امشب در ورزشگاه سن سیرو شهر میلان، بازی رفت مرحله نیمه نهایی کوپا ایتالیا یا همان جام حذفی را برگزار می کنند. یکی از نکات جالب این بازی، بدون شک تقابل این دو ستاره پرتغالی و سوئدی است.

این دو تیم در حالی به مصاف هم می روند که هفته ای تلخ در سری A را پشت سر گذاشته اند. یوونتوس که این فصل رقابت شدیدی با اینتر و لاتزیو در بالای جدول دارد، مقابل هلاس ورونا قرار گرفت و گرچه کریس در آن بازی هم گلزنی کرد، اما ورونا به لطف گل دوم خود در دقایق پایانی، بازی را با نتیجه 2 بر یک به نفع خودش به پایان رساند. با این نتیجه، یووه صدر جدول را به واسطه تفاضل گل به اینتر داد و با تیم سوم یعنی لاتزیو فقط یک امتیاز فاصله دارد.

امید اول تیم ساری برای بازی امشب، رونالدو است که طی هفت بازی گذشته برای بانوی پیر 11 گل به ثمر رسانده است. تنها غایب سرشناس یووه در این بازی داگلاس کاستا برزیلی است که در بازی مقابل ورونا مصدوم شد.

در طرف مقابل، میلان هم بازی این هفته خود در لیگ را با شکست پشت سر گذاشت. شاگردان استفانو پیولی در دربی شهر میلان گرچه نیمه اول را با دو گل ربیچ و زلاتان به پایان رساندند، اما در نهایت بازی با نتیجه 4 بر دو به نفع اینتری ها تمام شد. زلاتان گرچه در شش بازی قبلی خود برای روسونری 3 گل به ثمر رسانده، اما آمار خوبی مقابل یووه ندارد. این مهاجم 38 ساله در 9 بازی قبلی خود مقابل یووه فقط یک گل به ثمر رسانده است.

البته اگر بخواهیم به آمار بازی های رودرروی این دو تیم نگاه کنیم، کفه تراوز کلا به سمت یووه سنگینی می کند. در 5 تقابل قبلی بین این دو تیم، یووه هر پنج بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته است. یکی از همین بازی ها مربوط به کوپا ایتالیا در سال 2018 بود که یوونتوس توانست با نتیجه 4 بر صفر میلان را شکست دهد.