آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
زندگی: ماشین
۱۵

دنیای خودرو

وزارت دفاع چه قطعاتی را تولید خواهد کرد؟

مراسم افتتاح خط تولید آزمایشی دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک و رونمایی از دو محصول جدید ایران خودرو با حضور وزیر صمت و وزیر دفاع برگزار شد. در حاشیه این مراسم وزیر صمت درباره نگرانی قطعه سازان بابت ورود صنایع دفاعی به حوزه تولید قطعات و احتمال موازی کاری گفت: وزارت دفاع در تولید و داخلی سازی رقیب بخش خصوصی نیست.

به گزارش خودروبانک و به نقل از دنیای اقتصاد، وی در ادامه با بیان این که تاکنون به میزان یک میلیارد و 200 میلیون یورو در حوزه های مختلف و در چارچوب میزهای تخصصی، داخلی سازی انجام شده است، افزود: ما برای کاهش تعهدات معوق دو خودروساز کشور برنامه ویژه ای قرار داده ایم و آنها قول داده اند تا خرداد 99 معوقات خود را به صفر برسانند.

در ادامه امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی درباره امضای تفاهم نامه میان وزارت دفاع و وزارت صنعت و معدن برای داخلی سازی قطعات گفت: در صنعت دفاعی کشور ظرفیت های عظیم فناورانه وجود دارد و هدف آن است که از سرریزی این فناوری های دفاعی برای مشکلات صنعت خودرو استفاده کنیم.

وی افزود: ساخت قطعات حساس خودرو مانند توربو شارژ، سامانه ضد قفل ترمز، رایانه خودرو، انواع حسگرها، کمربند ایمنی و مجموعه کیسه هوا از جمله قطعاتی است که توسط متخصصان صنعت دفاعی و شرکت های دانش بنیان و شبکه همکار، تولید و در اختیار خودروسازان قرار می گیرد. همچنین ما به هیچ عنوان در حوزه تولید قطعات و سامانه هایی که امکان ساخت در داخل از سوی قطعه سازان وجود دارد، وارد نمی شویم.

ایران خودرو قصد دارد در سال آینده تعداد 200 هزار دستگاه خودروی دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک تولید و به بازار عرضه کند. همچنین در مراسم افتتاح خط تولید آزمایشی دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک، دو محصول رانا پلاس و سورن پلاس که مدل بهبود یافته و مجهز رانا و سورن محسوب می شوند نیز رونمایی شد.

توقف ساخت هواپیمای 150 نفره به خاطر مسائل مالی

رئیس سابق پژوهشکده علوم و فناوری فضا دانشگاه امیرکبیر با اشاره به علت توقف ساخت هواپیمای 150 نفره در این دانشگاه گفت: در صورت رفع مشکلات، این پروژه مجددا فعال خواهد شد.

علیرضا جهانگیریان در گفت وگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سوال که چرا طراحی و ساخت هواپیمای صد تا 150 نفره در این دانشگاه متوقف شده است، توضیح داد: طراحی این هواپیما با مشارکت دو دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه صنعتی اصفهان و پارک علم و فناوری فارس صورت گرفت که تا انتهای طراحی مفهومی پیش رفتیم و گزارشات تحویل داده شد.

رئیس سابق پژوهشکده علوم و فناوری فضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به این که ساخت این هواپیما در شورای علوم، تحقیقات و فناوری سه مرتبه به تصویب رسیده بود و جزو اولویت های کشور قرار داشت، خاطرنشان کرد: سفارش دهنده و حمایت کننده این پروژه سازمان صنایع هوایی است و البته عمده حمایت از طریق وزارت علوم صورت می گرفت که متاسفانه به دلیل مشکلات مالی و قطع حمایت ها، ادامه پروژه متوقف شد.

مجری طرح این هواپیما با بیان این مطلب که در دانشگاه امیرکبیر 100 تا 120 نفر روی این پروژه فعالیت می کردند، اظهار کرد: هر زمان تزریق اعتبار صورت بگیرد کار مجددا آغاز خواهد شد.

وی با بیان این که هواپیمای 150 صندلی، اقتصادی ترین هواپیمای دنیا به شمار می رود، افزود: این هواپیما جزو پرفروش ترین ها در دنیاست. کشورهای چین و روسیه علاوه بر ساخت بویینگ و ایرباس مجددا در حال کار روی این نوع هواپیما هستند و حتی کشور چین نمونه آزمایشی این هواپیما را بیرون داده و در حال آزمون آن است.