آرشیو دو‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۷۲۸۱
حوادث
۱۲

حوادث جهان

حبس ابد برای ناپدری سنگدل

مرد جوان امریکایی به جرم ضرب و جرح و قتل پسر 5 ساله همسرش دستگیر و به حبس ابد محکوم شد. به گزارش کرایم، متهم «تری هندرسون» بعد از دستگیری مدعی شد با همدستی مادر کودک این قتل را انجام داده است. آنها در ایالت آیووا دستگیر شدند.بنابر گزارش های پلیس، متهمان پس از آنکه پسر بچه بر اثر ضرب و شتم از هوش رفته بود ترسیده و او را به بیمارستان منتقل کردند اما کودک یک روز بعد جان سپرد. پزشکی قانونی تایید کرد که قربانی 17 مورد شکستگی در بخش های مختلف بدن و آسیب دیدگی شدید به مغز داشته است. گزارش های پلیس آیووا روشن کرده است که مادر کودک هم در زمان حمله ناپدری در خانه حضور داشته و به نوعی با متهم همدست بوده است که تحقیقات ادامه دارد.

بازداشت مادر بزرگی که نوه اش را دزدید

مادربزرگ امریکایی که نوه 12 ساله خود را از بیمارستانی در لوئیزیانا ربوده بود توسط ماموران پلیس شناسایی و بازداشت شد.

به گزارش کرایم، متهم «اولین میلر» 66 ساله در حالی که تلاش می کرد نوه 12 ساله خود را به هتلی در لوئیزیانا منتقل کند توسط ماموران پلیس بازداشت شد.

گزارش های پلیس نشان می دهد که متهم پس از ورود به بیمارستانی که نوه اش در آن بستری بوده تلاش کرده تا نوه دختری خود را از بیمارستان خارج کند که با مقاومت کارکنان بیمارستان روبه رو شده است.

میلر نیز دست به کار شده ابتدا با هل دادن کارکنان و داد و فریاد و سپس با تهدید اسلحه نوه اش را ربوده و با زیر گرفتن مامور امنیتی بیمارستان پا به فرار گذاشته است.اطلاعات پلیس حاکی است که متهم با 5 اتهام از جمله ضرب و شتم، حمل سلاح گرم و آدم ربایی روبه روست. او پس از دستگیری انگیزه خود را در این ارتباط بیان نکرده است.

حراج نقاشی های یک مارمولک

نقاشی های رنگین یک مارمولک خانگی در حراجی بزرگ ایالت میشیگان به فروش رفت.به گزارش وایرد، درآمد حاصل از فروش نقاشی های مارمولک نقاش برای کمک رسانی به صندوق آسیب دیدگان آتش سوزی بزرگ استرالیا صرف خواهد شد.«سارا» صاحب مارمولکی به نام «تیگوو» است که نقاشی های حیوان عجیب خانگی اش را در ایالت میشیگان امریکا به فروش گذاشته است.به گفته سارا، هر تابلو نقاشی 75 دلار قیمت خورده اما دو مشتری ناشناس هر یک از تابلو ها را به قیمت هزار دلار خریداری کرده اند.

سارا در این باره گفت:«با توجه به گستردگی آتش سوزی استرالیا و ویرانی های موجود می خواستم کاری انجام دهم تا بتوانم به مردم کمک کنم.بنابراین تصمیم به انجام این کار گرفتم و از تیگوو خواستم تا با همکاری من تابلوهای دیدنی اش را روی بوم بکشد.

نقاشی ها بسیار زیبا هستند و بدون شک خریداران خود را پیدا خواهند کرد.»