آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۵۶۲۵
فرهنگ
۷

چی بهتر از بازی؟

گوشی های تلفن همراه را بگذاریم کنار. برگردیم به بازی های قدیمی که باعث می شدند دور هم جمع شویم، هم بخندیم و هم رقابت کنیم. خلاصه همه جوره حال خوبی را تجربه کنیم و کمتر هم در معرض شایعه های فضای مجازی قرار بگیریم.

  وقتی نباید بمیرید  

«نمیریه» یک بازی جذاب کارتی مناسب برای دور همی های خانوادگی و دوستانه است که می تواند ساعت ها سرگرم تان کند .هدف بازی نمیریه، نمردن شماست! به همین سادگی. شما با کارت هایی که دارید که شامل کارت هایی با نام های متفاوت مثل اجل معلق، طالع بینی،نع خیر و...است و برای حفظ خود از مردن باید کارت شفای عاجل را بیابید و سعی کنید که زنده بمانید.

تعداد نفرات: 2 تا 5 نفر

درجه سنی: 7 سال به بالا

مدت زمان: 15 دقیقه

  یک حرکت اقتصادی  

بازی جالیز از آن عناوین اقتصادی است که می تواند برای هر قشری جذاب باشد. در ادامه شیوه بازی کردن جالیز را به شما آموزش می دهیم تا متوجه جذابیت های این اثر شوید.

در این بازی کارتی اقتصادی هر بازیکن جالیزهای خود را در اختیار دارد و در طول بازی تلاش می کند تا با کاشت و برداشت بهترین محصولات، درآمد بیشتری را به دست آورد. بازیکنان همچنین با معامله محصولات با همدیگر می توانند تعداد بیشتری از محصول را به فروش برسانند.

تعداد نفرات: 3 تا 7 نفر

درجه سنی: 9 سال به بالا

مدت زمان: 45 الی 90 دقیقه

  تجربه جذاب تاجر رنسانس بودن  

در کهربا هر بازیکن در نقش بازرگانی در عصر رنسانس ظاهر می شود که سعی می کند معادن جواهرات را بخرد، استخراج کند، حمل و نقل کند و بفروشد. همه این کارها هم برای کسب اعتبار یا پرستیژ بیشتر انجام می شود. اگر وضع تان به اندازه کافی خوب شود شاید حتی با یکی از اشراف زادگان دیدار کنید و این ملاقات هم اعتبار شما را بیشتر از پیش بالا ببرد. این عنوان را در عین جذاب بودنش بسیار ساده بازی می شود. یا جواهر برمی داریم، یا اگر ترکیب مناسبی از جواهر ها را داریم، کارت می خریم. هرچه بیشتر کارت بخریم شرایط خریدن کارت های بعدی راحت تر می شود؛ مزیتی که برای تمام بازیکن ها یکسان است.

تعداد نفرات: 2 تا 4 نفر

درجه سنی: 10 سال به بالا

مدت زمان: 30 دقیقه

 خرید و فروش خودرو در گاراج  

اگر به خرید و فروش ماشین علاقه دارید یا کلا ماشین باز هستید، توصیه ما این است که حتما بازی «گاراج» را تست کنید. در حراجی بزرگترین گاراج شهر هر وسیله نقلیه ای را می توانی بخری و بفروشی؛ پس بهترین ها را با کمترین قیمت در حراج بخر، اما بازیکنان رقیب را مجبور کن پول بیشتری برای خرید خرج کنند و بعد هر چیزی که خریدی را به بیشترین قیمت ممکن بفروش تا پول بیشتری به دست بیاوری.

درجه سنی: 9 سال به بالا

تعداد نفرات: 3 تا 6 نفر

مدت زمان: 30 دقیقه

  فیلشاه خودمان!  

فیلشاه یکی از محبوب ترین انیمیشن های ایران است که علاوه بر بازار داخلی توانست در کشورهای عراق و لبنان هم به موفقیت برسد. در این بازی مفرح و سرگرم کننده، شما در نقش فیلشاه ظاهر خواهید شد و باید از تمام توان خود برای خروج از سپاه ابرهه و بازگشت به سرزمین مادری خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این راه پر چالش، ابرهه و محافظان سپاه ابرهه مانع از خروج شما خواهند شد.

البته در این بین، شما دوستی چون مریم خواهید داشت که این دختر دوست داشتنی، شما را در این مسیر کمک خواهد کرد تا از چنگال سپاه ابرهه بی رحم و ستمگر گریخته و به زندگی عادی خود باز گردید.

تعداد بازیکنان: 2 تا 4 نفر

درجه سنی: 3 سال به بالا

مدت زمان: 15 تا 30 دقیقه

جنایت در خیابان های تهران  

تمام شهر به خاطر قتل های وحشتناکی که اتفاق افتاده در ترس و وحشت فرو رفته است. پلیس با تمام نیروهای خود تلاش می کند تا سرنخ های پرونده های قتل را شناسایی کند و شما که از زبده ترین کارآگاه های شهر هستید را فراخوانده تا معمای قتل را حل کنید.

هر کارآگاه موظف است زودتر از بقیه معمای پرونده خود را حل کرده و کشف کند کدام 13 سرنخ مربوط به پرونده اش است. 13 سرنخ بازی استنتاجی ساده و در عین حال هوشمندانه ای است که هر بازیکن به جز سرنخ های پرونده خود، سرنخ های سایر بازیکنان که شامل اشخاص، مکان ها و سلاح ها است را می بیند و با پرسیدن سوال هایی از سایر بازیکنان به حل معمای خود می پردازد تا بفهمد چه شخصی با چه وسیله ای و در کجا قتل را انجام داده است.

تعداد بازیکنان: 2 تا 6 نفر

درجه سنی: 8 سال به بالا

مدت زمان: 30 دقیقه