آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۵۶۲۵
رسانه: رادیو و تلویزیون
۹

خاطره بازی

همراه با رادیو به استقبال بهار می روم
 شوکت حجت/ دوبلور

 حال و هوای نوروز امسال با سال های گذشته به دلیل بیماری کرونا خیلی متفاوت است و قطعا لحظه تحویل سال را همه کنار خانواده خواهیم بود. البته من در سال های گذشته نیز به گونه ای برنامه ریزی می کردم که در لحظه تحویل سال در خانه و کنار خانواده و سفره هفت سینی که بسیار با علاقه می چینم باشم. به همین دلیل سعی می کردم به گونه ای برنامه ریزی کنم که کار دوبله و رادیو را در اسفندماه انجام دهم و برای تحویل سال در خانه باشم. گرچه با حرفه ای که ما داریم، برنامه ریزی کردن کار چندان راحتی نیست. اما تا چند روز پیش از سال نو همه کارهایم را انجام می دادم. اتفاقا بسیاری از همکارانم تعجب می کردند از این که من همه چیز را برای لحظه تحویل سال تعطیل می کنم. البته فقط یک سال نتوانستم کنار خانواده باشم. آن هم به خاطر حضور در مجموعه «محله گل و بلبل» بود که به صورت زنده پخش می شد.

یکی دیگر از چیزهایی که برای من در لحظه تحویل سال همیشه مهم است، آرامش در کنار خانواده است. به همین دلیل سعی می کنم با رادیو و موسیقی لایت به استقبال سال جدید بروم. چون دوست دارم در آرامش دعا کرده و با خدا ارتباط برقرار کنم. به همین دلیل همه ساله با آرامش وارد سال جدید می شوم.

نوروز با هفت سین تلویزیون
 مهران رجبی /بازیگر

از آنجا  که معمولا فیلمبرداری فیلم ها و سریال ها در زمان تحویل سال تعطیل است، من هیچ وقت در چنین زمانی سر فیلمبرداری نبودم. اما از زمانی که وارد عرصه بازیگری شده ام، هیچ گاه لحظه تحویل سال را هم در کنار خانواده و در خانه نبودم. بلکه به عنوان مهمان در اغلب برنامه های ویژه تحویل سال به استقبال نوروز رفته ام و با تلویزیون بهار را آغاز کرده ام. فرقی هم نمی کرد تحویل سال چه ساعتی باشد و ویژه برنامه ها در چه ساعتی از شبانه روز پخش شود. هر زمان که من را برای چنین برنامه هایی دعوت کرده اند، با کمال میل پذیرفته ام و همراه با مردم ایران و داخل استودیو سال را نو کرده ایم که باعث افتخار است.

حتی خاطرم هست در شبکه های استانی هم مهمان بودم و به عنوان مثال سال گذشته در مرکز آذربایجان شرقی سال را نو کردیم. اصولا یادم نمی آید که موقع تحویل سال را من در خانه باشم. به هر حال این هم از ویژگی های شغل ماست که به هر حال دوستان لطف دارند و من را در چنین لحظات خوبی هم فراموش نمی کنند.